Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraiński Prokurator Generalny odkrył do tej pory ponad 1200 ciał w obwodzie kijowskim

Ukraiński Prokurator Generalny odkrył do tej pory ponad 1200 ciał w obwodzie kijowskim

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

18:34 Jutro austriacki kanclerz powiedział AFP, że austriacki kanclerz Karl Nehammer zostanie pierwszym europejskim przywódcą, który spotka się z prezydentem Władimirem Putinem w Moskwie od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego. Udał się tam po poinformowaniu Berlina, Brukseli i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

18:03 : Oto świeże spojrzenie na najważniejsze wiadomości na początku wieczoru wyborczego:

• Cofnij zostało potwierdzone. Według danych MSW frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich o godzinie 17:00 wyniosła 65%. Wskaźnik uczestnictwa spadł o 4,4 punktu w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku, kiedy wyniósł 69,42%.

Ukraińska prokurator generalna Irina Venediktova poinformowała na brytyjskim kanale Sky News, że do tej pory w rejonie Kijowa, który przez kilka tygodni był częściowo okupowany przez siły rosyjskie, odkryto ponad 1200 ciał.

• a Samolot pasażerski rozbił się Po starcie na lotnisku Saint Brieuc zginęło trzech – pilota i dwóch pasażerów.

31. dzień meczu Ligue 1 pomiędzy Brest i Nantes (1-1) został wstrzymany na dziesięć minut po tym, jak widzowie próbowali szturmować ziemię, kolejny przykład sezonu naznaczonego przez powódź na trybunach.

18:01 W samym środku konfliktu na Ukrainie prawosławny patriarcha Cyryl, filar reżimu Władimira Putina, wezwał do zgromadzenia się wokół władzy do walki Wrogowie z wewnątrz i z zewnątrz z Rosji.

16:15 : Czwarta po południu. Oto główne nagłówki wiadomości:

• Frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich wyniosła w południe 25,48%, co oznacza spadek o trzy punkty w porównaniu do 2017 r. (28,54%) w tym samym czasie.

• 48,7 mln wyborców zostało zaproszonych do pierwszej tury wyborów prezydenckich. Dwunastu kandydatów już rzuciło swoje karty do głosowania w urnie wyborczej.

Ukraińska prokurator generalna Irina Venediktova poinformowała w brytyjskim kanale Sky News, że od początku rosyjskiej inwazji Ukraina wszczęła 5600 śledztw w sprawie rzekomych zbrodni wojennych na jej terytorium.

• a Samolot pasażerski rozbił się Po wystartowaniu na lotnisku Saint-Brieuc (Cotes d’Armor) zabijają trzy osoby – pilota i dwóch pasażerów.

Bordeaux pokonało Metz (3-1) i oddało ostatnie miejsce w tabeli na rzecz dzisiejszego rywala. W pierwszej połowie Nantes prowadzi Brest (1:0), Monako i Troyes (1-1), a także Angers i Lille (1-1).

15:46 : ukraińska prokurator generalna Irina Venediktova, Skynews. ad Od początku wojny w obwodzie kijowskim zginęło co najmniej 1222 osób. „To, co widzieliśmy w terenie we wszystkich regionach Ukrainy, to zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby się z nimi zmierzyć”.

15:15 : Kilka prorosyjskich wieców odbyło się w ten weekend w Niemczech z inicjatywy dużej społeczności rosyjskojęzycznej w tym kraju. Pod tym szyldem w centrum Frankfurtu zgromadziło się około 600 osób Przeciw nienawiści i molestowaniu. Spotkałem też wiele osób w Hanowerze. Wczoraj w Lubece zorganizowano demonstracje, w których wzięło udział 150 uczestników oraz w Stuttgarcie.

READ  Komisja Europejska daje zielone światło pigułce „Estelle” na zapobieganie ciąży

(Jan Schreiber/AFP)

14:35 : Lotnisko w Dnieprze, duże miasto we wschodniej Ukrainie, zostało ponownie zbombardowane przez Rosjan i jest teraz 'całkowicie zniszczony’I ogłaszać Gubernator dystryktu. „Nic z tego nie zostało. Samo lotnisko i pobliska infrastruktura zostały zniszczone. Pociski wciąż latają”.Napisane na Telegramie przez Valentina Reznichenko, gubernatora regionu. „Jesteśmy w trakcie określania liczby ofiar”.

14:15 : Na Ukrainie szkody spowodowane wojną wyniosą co najmniej bilion dolarów – ocenił wiceminister gospodarki Ołeksandr Hryban, kto mówił? Podczas wojennego maratonu telewizyjnego. mówić o stracie „Infrastruktura” stan na kilku poziomach: „Państwowe, Miejskie i Prywatne”. Liczenie wciąż trwa. Pod koniec marca szacunki te wynosiły 500 miliardów dolarów.

14:10 : Ukraina wszczęła 5600 śledztw w sprawie rzekomych zbrodni wojennych na swoim terytorium od początku rosyjskiej inwazji, ogłosiła ukraińska prokurator generalna Irina Venediktova. Na brytyjskim kanale Sky News (po angielsku). Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał A „Główny zbrodniarz wojenny XXI wieku”Dodaje, że zidentyfikowała 500 rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

02:00. : Pusha nie zdarzyła się w jeden dzień. Od wielu lat rosyjskie elity polityczne i propaganda podżegają do nienawiści, odczłowieczają Ukraińców, promują rosyjską supremację i torują drogę tym okrucieństwu. Zachęcam uczonych na całym świecie do zbadania, co doprowadziło do Buczy.

14:01 : „Przez wiele lat rosyjskie elity polityczne i propaganda podżegały do ​​nienawiści, odczłowieczały Ukraińców, pielęgnowały rosyjską supremację i torowały drogę tym okrucieństwu”.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wezwał naukowców do zbadania skutków rosyjskiej propagandy. Według niego antyukraińskie ramy ideologiczne przygotowywały umysły ludzi na nadużycia armii rosyjskiej. „Lesbijka” Nie stało się to w jeden dzieńon napisał.

13:23 : Burmistrz Charkowa Igor Terekhov oskarżył armię rosyjską o zrzucanie bomb spadochronowych na jego miasto. Kilka zdjęć w mediach społecznościowych przedstawia ładunek wybuchowy przymocowany do białej tkaniny, ale te oskarżenia nie zostały potwierdzone przez niezależne źródło. w jego wideoWybrany urzędnik dodaje, że od początku wojny w mieście zostało zniszczonych 1716 domów.

READ  Odtwarzają Cyberpunk 2077 w Unreal Engine 5 i wygląda to naprawdę fajnie

13:16 : Czy sankcje gospodarcze wobec Rosji są najsilniejszymi sankcjami wobec kraju? W rzeczywistości nigdy wcześniej kraj G-20 nie doznał odwetu na taką skalę. Jednak wiele krajów, takich jak Iran czy Korea Północna, zostało dotkniętych znacznie ostrzejszymi sankcjami. Nie wpłynęło to jednak na politykę poszczególnych przywódców. Wyjaśnienia znajdują się w tym artykule.

13:11 : Niemiecki Urząd Nadzoru Bankowego twierdzi, że wycofał kontrolę nad swoim europejskim oddziałem rosyjskiemu bankowi VTB. Grupa rosyjska już nie ma „więcej kontroli” Na temat VTB Bank SE, spółki zależnej z siedzibą w Niemczech, wyjaśnia urząd ds. rynku finansowego BaFin. VTB „Nie może już rozporządzać aktywami finansowymi” Z jej europejskiego oddziału, czyli „całkowicie odizolowany” Według regulatora dla rosyjskiej grupy.

12:43 : Pomimo zbombardowania szpitala położniczego w Mariupolu 9 marca, w ukraińskim mieście wciąż rodzą się dzieci. Ekipa z France Télévisions udała się do tymczasowego szpitala położniczego w podziemiu, gdzie obecnie mieszka razem setka osób.

(telewizja francuska)

12:23 : Papież Franciszek wezwał rozejm wielkanocny na Ukrainie „Aby osiągnąć pokój poprzez autentyczne negocjacje”. Odprawiaj mszę w Niedzielę Palmową publicznie na placu Saint-Pierre.

(Vincenzo Pinto/AFP)

12:21 Oto główne nagłówki wiadomości:

• Frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich wyniosła w południe 25,48%, co oznacza spadek o trzy punkty w porównaniu do 2017 r. (28,54%) w tym samym czasie.

• 48,7 mln wyborców zostało zaproszonych do pierwszej tury wyborów prezydenckich. Jedenastu z 12 kandydatów wrzuciło swoje karty do głosowania do urny wyborczej.

Ukraina wyraziła chęć zapewnienia „Wielka bitwa” Na wschód od jej terytorium, priorytetowy cel Moskwy, gdzie trwa ewakuacja ludności cywilnej w obawie przed nieuchronnym atakiem.

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej omówią jutro w Luksemburgu szósty pakiet sankcji wobec Moskwy.

Monaco Charles Leclerc (Ferrari) wygrał Grand Prix Australii w trzeciej rundzie Mistrzostw Świata Formuły 1.

11:54 Jutro ministrowie spraw zagranicznych UE będą rozmawiać w Luksemburgu o szóstym pakiecie sankcji wobec Moskwy. Szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell ogłosił zamiar rozpoczęcia debaty na temat embarga na ropę, „Ale oficjalna propozycja nie jest na stole”.Według wysokiego urzędnika europejskiego, z którym rozmawiała Agence France-Presse.

READ  Szczęśliwe zakończenie dla pracowników Cnim w La Seyne

11:26 : Rosyjska fregata pływająca po Morzu Czarnym wystrzeliła cztery pociski manewrujące Kalibr w kierunku ukraińskich celów, cytowane przez rosyjskie Ministerstwo Obrony wypowiedź agencji państwowej RIA Nowosti. Wczoraj premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w niezwykły sposób obiecał dostarczyć Kijowowi pociski przeciwokrętowe.

(Ministerstwo Obrony Rosji / RIA Nowosti)

11:18 rano : Dzień po niespodziewanej podróży do Kijowa premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wyjaśnił, że przyjechał pociągiem z Polski. „Podróżuję wspaniałym pociągiem Kolei Ukraińskich”Mówi w opublikowanym dzisiaj filmie. Pochwalił męstwo kolejarzy: „Nazywamy cię tutaj 'Żelaznych Ludzi’. Jest to związane z twoim zawodem, ale odzwierciedla twoją mentalność”..

10:23 : Producenci nawozów w dużym stopniu polegają na gazie, który jest używany do produkcji wielu nawozów azotowych. Wraz z wojną na Ukrainie ceny skoczyły. Przykład z hurtownią nawozów Amaltis z siedzibą wyłącznie w Parthenay (Deux-Sèvres). Tona nawozu, sprzedana w zeszłym roku za 380 euro, jest teraz warta ponad 1400, Raporty Francji, Belo-Poitou.

09:19 : Lucien D’Agostino wsiadł do swojej ciężarówki pod koniec marca w Żyrondzie, przed wyruszeniem w długą podróż na Ukrainę. Po trzech dniach podróży w końcu dotarł do granicy z pomocą humanitarną, w tym medycyną. Dostarczono go do kilku szpitali w Kijowie.

Leki przechowywane w restauracji Dmitrija Basilaya trafiają do sześciu lub siedmiu szpitali w Kijowie.  (Benjamin Thua / Radio Francja)

(Benjamin Thua / Radio Francja)

08:27 : Zeszłej nocy armia rosyjska rozpoczęła nowe ataki na obwód dniepropietrowski, poinformował gubernator regionu. Wśród celów: infrastruktura w Dnieprze – co przynajmniej zrobiłem „ofiara” -, tereny przemysłowe w Pawłohradzie i budynek rolniczy w Dnieprowsku, identyfikuje Valentin Reznichenko na Facebooku.

10:53 : Jest 8:00. Oto główne nagłówki wiadomości:

• Właśnie otwarto lokale wyborcze we Francji, wkrótce po rozpoczęciu głosowania za granicą we Francji i dla obywateli francuskich mieszkających za granicą. Do pierwszej tury wyborów prezydenckich zaproszono 48,7 mln wyborców.

Ukraina wyraziła chęć zapewnienia „Wielka bitwa” Na wschód od jej terytorium, priorytetowy cel Moskwy, gdzie trwa ewakuacja ludności cywilnej w obawie przed nieuchronnym atakiem.

Wczoraj po południu dziesiątki tysięcy ludzi wzięło udział w rajdach klimatycznych w kilku dużych miastach Francji.

Rennes wraca do wicemistrza Paris Saint-Germain po zwycięstwie nad Reims (3-2) i spycha OM do trzeciej ligi podium. Klub Capital wykonał wieczorem krótką pracę Claremonta (6-1).