Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W ten weekend w Saint-Amand-Montrond odbywa się duże zgromadzenie na rzecz ukraińskich uchodźców w Polsce.

„Potrzebujesz pomocy?” W piątek po południu, kiedy przybyła do dawnej szkoły podstawowej Verneta w Saint-Amandoise, Saint-Amand-Montrond, przyjechała do niedzieli, aby wnieść swój wkład materialny w dużą zbiórkę zorganizowaną na konwój humanitarny w Saint-Amandoise. wsparcie uchodźców ukraińskich w Polsce.

Od piątku do niedzieli w Saint-Amand-Montrand zorganizowano duże zgromadzenie na wyjazd konwoju pod Ukrainę.

„Ty, nocna, bezdomna, z dziećmi, zostawiająca męża na wsi, kiedy możesz wrócić, czy w każdych okolicznościach to może być straszne, nie wyobrażasz sobie…” powiedziała. Inny darczyńca upuścił pudełko i zapytał o metodę płatności przyjętą dla darowizny finansowej.

Na miejscu organizowane są kampusy, aby ułatwić pracę wielu wolontariuszom, np. sortowanie i oznaczanie darowizn, umieszczanie ich w pudełkach i tak dalej. (Apteki, artykuły sanitarne, odzież, pościel, naczynia, żywność, baterie i inne oświetlenie i baterie).

Poprzednio opublikowana lista jest teraz otwarta dla kobiet i odzieży dziecięcej. „Pierwszą edycję założyli nasi polscy przyjaciele, aby wyjść naprzeciw potrzebom zebranym od pierwszych uchodźców” – wyjaśnia Jerome Pascott, sekretarz Towarzystwa Przyjaźni Francusko-Polskiej – jednego z trzech, zrzeszających ponad dwadzieścia stowarzyszeń, organizacji i środowisk do współpracy. -współpracują z aptekami Maladi International (PHI) i Perry Moldova. „Większość kobiet i dzieci przyjechała z przynajmniej jedną walizką, zwłaszcza mężczyźni przebywający na Ukrainie, którzy potrzebowali ciepłych ubrań. Odtąd goście wyjeżdżali w pośpiechu z niczym”.

W przypadku tego zestawu, który kursuje od 9 rano dzisiaj do 19:00 i jutro do 19:00 jutro, można zobaczyć dynamikę jedności w całym Saint-Amandois, z przekaźnikami dostarczonymi przez kilka gmin.

READ  W Polsce uchodźcy spoza Ukrainy stoją w obliczu niepewnej przyszłości