Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce wyprodukowano 12,5 mln pojazdów

Fabryka Stellandis w Tychach w Polsce obchodziła 12 500 000-ty przebieg produkcyjny.Cz Pojazd: Fiat 500 Dolcevita z silnikiem mikrohybrydowym.

jaFabryka Stellandis w TaichiPołożona na południu Polski zabytkowa fabryka grupy Placet (FCA), która przekształciła się w Stellantis po połączeniu z Groupe PSA w 2021 roku. Jest to duży zakład produkcyjny, który powstał w latach 70. i produkuje w szczególności Fiata 500 i Abartha 500.

W przeszłości polskie zakłady FCA, w tym Tychy i Bielsko-Biała, wyprodukowały również 3,3 mln Fiata 126, 2,2 mln Fiata Panda, 1,3 mln Fiata Cecento czy 1,1 mln sztuk Fiata Cinquecento. Lancia Ypsilon, Ford Ka II i Innocenti Mille były produkowane w Polsce.

Stellantis Tychy: wyprodukowano 12,5 mln pojazdów

stronie internetowej Stellandis Tychy świętowały swoją produkcję 12 500 000Cz Pojazd : Model to dwukolorowy Fiat 500 Dolcevita, wyposażony w silnik mikrohybrydowy, który wkrótce trafi do klienta w Belgii.

Zgodnie z lokalną tradycją pracownicy zakładu Daiichi z tej okazji podkreślili samochody wyprodukowane tuż przed i po jubileuszowym aucie. Numer pojazdu 12.499.999 a Lancia Ypsilon Złota HybrydaBędzie oferowany na rynku włoskim, natomiast model o numerze 12.500.001 to jeden Abarth 695 Tribute 131 RajdZostanie dostarczony do klienta w Niemczech.

Stellantis Tychy: Nowy rekord produkcji

Fiat 500 to ważny model dla fabryki Stellandis w Daiichi i jeden z największych sukcesów marki, który pomógł jej pobić ten nowy rekord produkcyjny:

„Bijemy kolejne rekordy, dzięki naszemu ukochanemu Fiatowi 500, ponieważ nasza fabryka osiągnęła poziom 12,5 miliona z produkcją tego modelu. Przez lata Fiat 500 był jednym z najpopularniejszych samochodów wśród Europejczyków w małym mieście segment samochodowy W Polsce w swoim segmencie jest również nasz Fiat 500. Cieszymy się, że możemy dominować na wykresach sprzedaży.– poinformował Tomas Koepka, dyrektor fabryki Stellandis w Tychach.

Czytaj więcej:
Gwiazdy imprezy: benzynowy Fiat 500 za mniej niż 6 000 euro
Fiat Ducato Kamper: Półautonomiczna jazda poziomu 2 nadchodzi
Fiat Depot Nigela Mansella jest na aukcji!

Stellantis Tychy: W drodze nowy model Jeepa

Fabryka Stellandis w Taichi zostanie wkrótce odnowiona z nowymi inwestycjami, dzięki którym jednostki produkcyjne zostaną przystosowane do produkcji większych modeli.

READ  EdF (F) | Francja pokonała Polskę w drugiej połowie

W 2023 roku Tychy będą świętować pojawienie się nowego produktu Jeep Avengers, pierwszy w 100% elektryczny SUV amerykańskiego producenta. Będzie to również pierwszy pojazd elektryczny wyprodukowany w Polsce na rynek konsumencki.