Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce ostatnia szansa była w jednostce rządowej

Na oddziale intensywnej terapii okulary są nieuniknione rządowy Szpital Centralny w Warszawie. Opiekunowie nie chcą tam widzieć oznak swojego wyczerpania: potrzeby postrzegania siebie jako refleksji. Należy uważać, aby przygotować się na każde zanurzenie za śluzą, która oddziela ich od reszty świata: najpierw kombinezon, maska ​​z wentylem, okulary, a na końcu kaptur, uważając, aby nie wpuścić niewidzialnego kawałka skóry.

Raport. Govit-19: To jest moment, w którym wszystko się zmienia na intensywnej terapii

Tylko tam możemy zawrócić do środka „Sprzedaż regionalna”. Z drugiej strony, kilkunastu pacjentów z ciężkimi zaburzeniami oddychania – ośmiu mężczyzn i dwie kobiety – często znajduje się w śpiączce, grając swoją ostatnią szansę na przeżycie.

500 pacjentów na 400 miejsc

W swoim biurze dr Piotr Swalski, szef rządu, odpowiada na prośby z całego kraju. Ten kardiochirurg może odebrać do 80 połączeń z prośbami o wsparcie. “Uporządkuj się, muszę zrobić trochę logistyki”Odpowiada na jeden z nich. Szpital przekroczył już swoje możliwości, przyjmując 500 pacjentów na 400 miejsc. Tutaj Polska Zapewnia to, co najlepsze: pozaustrojowe utlenianie krwi błonowej (ECMO). Przed wybuchem w szpitalu znajdowały się już dwie niemieckie maszyny, każda kosztująca 200 tys. Rząd zapewnił osiem kolejnych i obiecuje pięć kolejnych.

X Opis. Kovit-19: Co oznacza „pójście na intensywną terapię”?

Po drugiej stronie śluzy brzuch pacjenta puchnie i rozszerza się w tempie tchawicy. 42-letni otyły mężczyzna jest podłączony do maszyny, która jest bezpośrednio przymocowana do tętnic. „Dla nas priorytetowo traktujemy młodych ludzi, których stać na to przez dwa tygodnie, czas potrzebny na uzyskanie wyników”., Wskaźnik przeżycia do tej pory wynosi 60%, komentuje Massij Bartzak, młody kardiochirurg przeniesiony do Govt.

Obracaj się co trzy godziny

Trzy kobiety, anestezjolog i dwie pielęgniarki przechadzają się tam iz powrotem między sterownią a pacjentami. Monitorowanie trzygodzinne — maksymalna tolerowana — w celu monitorowania stałych, weryfikacji danych obliczonych maszynowo za pomocą badania krwi i ponownego załadowania pomp leków. Potem zostaną wywyższeni. Początkowo oddział operował z opiekunem dla dwóch pacjentów. „Personel został zmieniony, ponieważ liczba pacjentów wzrosła, a pielęgniarki zachorowały”.– wyjaśnia Maciej Bartczak. Łącznie należy zmobilizować 100 osób na dziesięciu pacjentów z ostrym stanem.

READ  Polska: rząd wymusza ograniczenia dotyczące aborcji

→ Historia. Słowa opiekunów: „Droga do szpitala jest za długa”

Krzywa pozytywnych przypadków zmniejszyła się wraz z wejściem w życie więzienia rejonowego (nieistotne sklepy, nauczanie na odległość itp.), ale liczba zgonów jest wyższa: 12,5 zgonów na 100 000 osób w ciągu ostatnich dwóch lat, w porównaniu do 11,9 we Francji. Piotr Svalsky jest ostrożny. „Teraz pojawiły się tanie testy antygenowe, co odwraca statystykę, że brane są pod uwagę tylko testy PCR”. Ta ostatnia cena to 110 euro, jedna dziesiąta średniej pensji, z której wielu rezygnuje.

Potrzebny stadion narodowy

Każda stolica wykorzystuje swój własny geniusz, aby nie zatonąć. W Nowym Jorku Zmodernizowano szpital w Central Parku. W Madrycie centrum kongresowe przyjmuje pacjentów. Szpital Centralny w Warszawie może liczyć na 60 000 miejsc, które będą potrzebne 6 listopada. Dobrze umieszczone, łatwo dostępne: „Wszędzie, gdzie nie spojrzałem, płynęła fala protekcjonistycznych nastrojów”.– Koordynator struktury – zapewnia Panek Tapkanski, były pielęgniarz wojskowy, który służył w Afganistanie.

Raport. Govit-19: Na oddziale intensywnej terapii strach przed sortowaniem wśród pacjentów

Na trawniku ustawiono dwa generatory i zbiornik tlenu. Na dużej przestrzeni z 285 łóżkami przebywa trzydziestu pacjentów. Prasa jest rozpętana przeciwko temu urządzeniu, w tym samym czasie na peronie przyjęć wieje burza, a niektóre są już załatwiane.

Ale kryteria są surowe: poziom krajowy nie leczy łagodnych objawów ani ciężkich postaci choroby. Pomaga przewlekle chorym, którzy potrzebują pomocy w oddychaniu. „Wciąż jesteśmy w trakcie wchodzenia. Staramy się odizolować od tego przekazu medialnego, aby skupić się na tym, co należy zrobić”., Mówi Panek Tapkansky. W najbliższych dniach spodziewane jest dodatkowe 250 łóżek, w tym 50 łóżek intensywnej opieki, jeśli stan ludności już tam się pogorszy.

—————-

Terapia tlenowa

READ  Watykan zakazał arcybiskupom tuszowania pedofilii

Słowo składa się z elementów greckich ” Tlen ”, nazwa zaproponowana przez francuskiego chemika Laosa, który ją podkreślił, i Leczenie (“Cure”), używany w medycynie w odniesieniu do pomocy oddechowych. W przeciwieństwie do maski tlenowej, komory hiperbarycznej czy sztucznego respiratora, pozaustrojowe natlenianie błonowe (ECMO) nie przechodzi przez płuca, lecz działa bezpośrednio na krew. Ten ostatni jest wchłaniany na poziomie nerwu udowego i przechodzi przez błonę, która sztucznie zmienia funkcję płuc polegającą na oczyszczaniu i dotlenieniu dwutlenku węgla, i jest wstrzykiwany z powrotem do dużej żyły szyi.