Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czterech migrantów zostało znalezionych martwych na granicy polsko-białoruskiej

W niedzielę między granicą znaleziono ciała czterech osób, prawdopodobnie imigrantów Polska A Białoruś, urzędnicy z obu krajów, powiedzieli wśród narastających napięć Problem z migracją.

Tysiące imigrantów z Bliskiego Wschodu przekroczyło w ciągu kilku miesięcy granicę między Białorusią a Unią Europejską. LitwaŁotwa i Polska. UE podejrzewa, że ​​reżim w Mińsku zachęca te fragmenty do odwetu Przeszkody Wzięte przeciwko niemu.

“Dziś (Od redakcji: niedzielaNa granicy z Białorusią znaleziono ciała trzech osób” – napisali na Twitterze polscy pogranicznicy. Ciała znaleziono w trzech różnych miejscach. To „prawdopodobnie nielegalni imigranci” – powiedziała PAP rzeczniczka ochrony granic Anna Michelska.

Ciało kobiety jest „ciągnięte”

Ze swojej strony białoruscy strażnicy graniczni poinformowali, że w niedzielę znaleźli martwe ciało imigranta z Iraku na granicy obu krajów. “Mniej więcej metr od granicy znaleziono ciało kobiety niesłowiańskiego pochodzenia” – powiedział białoruski funkcjonariusz ochrony granic Jewgienij Omes, powołując się na państwową agencję Belda.

Jej mąż powiedział, że są „wyraźne oznaki”, że ciało kobiety „wyciągnięto” z polskiej granicy. Jeden mężczyzna i jedna starsza kobieta zginęli wraz ze wszystkimi Irakijczykami.

Po stronie białoruskiej wszczęto śledztwo, do którego zaproszono przedstawicieli Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Osiem imigrantów jest uwięzionych na bagnach

Ponadto polscy pogranicznicy poinformowali, że w tę niedzielę spędzili kilka godzin na ratowaniu ośmiu migrantów uwięzionych na bagnach w pobliżu rzeki Supraśl na granicy z Białorusią. „Ośmiu migrantów (pięciu mężczyzn i trzy kobiety) zostało uratowanych, a siedmiu z nich trafiło do szpitala” – napisali w tweecie. W akcji wzięli udział strażacy, ratownicy i policja. Sobota była “poważna” z 324 próbami przekroczenia granicy – dodali.

W obliczu niedawnej migracji i napięć z Białorusią, na początku września Polska ogłosiła 30-dniowy stan wyjątkowy na swojej granicy. Wysłał tam 2000 żołnierzy i zaczął budować ogrodzenie z drutu kolczastego, aby zapobiec imigracji.

READ  Polska potępia dyskryminację homoseksualnych matek

Na początku sierpnia prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko Według Mińska wszczęto śledztwo w sprawie śmierci Irakijczyka na mocno zaatakowanej granicy litewskiej.