Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W nalocie na Gazę zabito niepełnosprawną kobietę, jego ciężarną żonę i córkę

Lokalni urzędnicy powiedzieli, że Iyad Salha, Palestyńczyk na wózku inwalidzkim, Amani i jego ciężarna żona oraz ich trzyletnia córka Nagham zginęli w izraelskim nalocie na Strefę Gazy w środę, stając się ostatnimi ofiarami eskalacji między dwa kraje. Hamas i Izrael.

Iyad Salha, lat 33, czekał na posiłek pod koniec dnia, kiedy pocisk uderzył w dom rodziny Deir al-Balah na środkowych terytoriach palestyńskich, rozbijając łuk salonu, w którym leżały postrzępione kawałki czerwonego roweru. W środku gruzów. W lodówce po naciśnięciu włącznika cienka warstwa szarego kurzu pokrywa miskę świeżych pomidorów. Armia izraelska bombarduje Strefę Gazy od czasu, gdy Islamski Ruch Oporu (Hamas), który jest u władzy w Gazie, wystrzelił 10 maja salut rakietowy w obronie setek Palestyńczyków, którzy zostali ranni w starciach z izraelską policją we Wschodniej Jerozolimie.

Według raportu Ministerstwa Zdrowia Gazy od 10 maja w izraelskich strajkach zginęło co najmniej 227 Palestyńczyków, w tym 64 dzieci. Trzeba przyznać, że IDF twierdzi, że wśród ofiar było kilku bojowników Hamasu Szkody kolateralne. W Izraelu władze oszacowały liczbę ofiar palestyńskich rakiet na 12, w tym 6-letnie dziecko. Lokalne Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że strajk doprowadził w środę do podziału domu rodziny Salha nad brzegiem morza w Deir Al-Balah, zniszczył trzy pokoje i wymazał życie trzech Iyad, jego żony Amani. i ich córka Nagham. – Ale co zrobił mój brat? Spędzał (dni) na wózku inwalidzkim ”.Omar Salha powiedział AFP, że jego brat na wózku inwalidzkim 14 lat temu nie był wojownikiem.

– Co zrobiła jej córka? I jego żona? Przygotowywał się do jedzenia ”. Dodał, mówiąc, że był w tym czasie z sąsiadami „Izraelski nalot”. W kontakcie z Agence France-Presse w sprawie strajku, IDF nie zareagowały natychmiast. Uważa jednak, że Palestyńczycy w Gazie zginęli w palestyńskim pożarze rakietowym w Strefie. „Przestępstwem jest zabijanie niewinnych w domu, a nawet płodu w łonie matki”.Powiedział urzędnik Ministerstwa Zdrowia w Gazie, Yusef Abu Al-Rish. Matki Iyada, Iyad, nie było w domu rodzinnym, kiedy nalot zniszczył rodzinę. Znalazła schronienie u swojego brata, którego dom, jak powiedziała, był o wiele bezpieczniejszy. Matka Iyad powiedziała: „Wołali o powrót do spokoju i umierali, czekając na przybycie noworodka”.