Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze trzy przypadki „lokalnej” cholery potwierdzono na wyspie Majotta

Pierwsze trzy przypadki „lokalnej” cholery potwierdzono na wyspie Majotta

To pierwsze przypadki wynikające z zanieczyszczeń wewnętrznych w regionie Oceanu Indyjskiego. Od marca zidentyfikowano już dziesięć przypadków importu, głównie z Komorów.

Pierwsze trzy przypadki cholery „oryginalny” Został zidentyfikowany na wyspie Majotta, gdzie odnotowano dziesięć importowanych przypadków Nagrywane od połowy marca W imigranci Regionalna agencja zdrowia ogłosiła w piątek, zwłaszcza z sąsiednich Komorów. Były to pierwsze przypadki wynikające z zanieczyszczeń wewnętrznych w kręgu Oceanu Indyjskiego „Zidentyfikowano go w mieście Kongo”.Olivier Brahić, dyrektor generalny Stowarzyszenia Rehabilitacji Ratunkowej, powiedział podczas konferencji prasowej na północ od Mamoudzou. „prawdopodobnie” Ci pacjenci są zanieczyszczeni „ktoś chory (z) Nie ukazał się Samoa.Ukończył to.

Trzy osoby, o których mowa, to kobieta, mężczyzna i niemowlę i nie ma między nimi żadnego biologicznego związku. „Musimy uważnie monitorować tę sytuację i podejmujemy działania mające na celu identyfikację osób zarażonych, przepisywanie im antybiotyków i organizowanie szczepień mieszkańców tego obszaru”.Dodał Olivier Brahić. W międzyczasie na miejscu zostanie otwarte centrum egzaminacyjne, a w sobotę na Majottę przybędzie 20 lekarzy i pielęgniarek jako posiłki.

Plan reakcji

Przed tymi trzema przypadkami od 18 marca na Majotcie potwierdzono dziesięć przypadków, ale wszystkie zostały przywiezione z zagranicy, a większość z nich to osoby pochodzące z sąsiednich wysp Komorów, gdzie epidemia rozprzestrzenia się od początku roku i wiele osób udaje się na Majottę. Migranci z Demokratycznej Republiki Konga. Cholera to ciężka postać biegunki, która może spowodować śmierć w ciągu kilku godzin i jest przenoszona przez bakterie zwykle przenoszone przez skażoną wodę lub żywność. W lutym Departament Kontroli Zakażeń przedstawił plan reagowania na wypadek, gdyby choroba dotarła do zewnętrznych prowincji. Wzmocniono kontrole stanu zdrowia na granicach i interwencje w terenie, a w szpitalach utworzono bezpieczny oddział opieki.