Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wiemy o masowych grobach w szpitalu Nasser, w których odnaleziono setki ciał?  -Redagowanie

Co wiemy o masowych grobach w szpitalu Nasser, w których odnaleziono setki ciał? -Redagowanie

Sprawdź wiadomości

Materiał jest zastrzeżony dla subskrybentów

Wojna między Hamasem a Izraelemwydanie

Krążące od kilku dni nagrania wideo przedstawiają ekshumację wielu ciał w pobliżu placówki. Jeśli szare obszary, w których zabito i pochowano tych ludzi, pozostaną nienaruszone, wówczas przynajmniej część tych masowych grobów zostałaby wykopana przed przybyciem sił izraelskich.

Od soboty 20 kwietnia społeczność międzynarodowa jest oburzona i sceptyczna w związku z odkryciem masowych grobów w szpitalu Nassera. Palestyńska Obrona Cywilna dokumentuje, oprócz różnych zdjęć i filmów, odkrycie dziesiątek ciał pochowanych w kompleksie medycznym Khan Yunis, na południe od Gazy. Unia Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych, a w czwartek 25 kwietnia Francja, wezwały do ​​wszczęcia niezależnego śledztwa. W rzeczywistości, jeśli zdjęcia są świadkami ekshumacji wielu ciał, pozostają szare obszary dotyczące okoliczności, w jakich zabijano i chowano zmarłych.

Te masowe groby zostały wydobyte z ziemi przez palestyńską obronę cywilną w sobotę 20 kwietnia, wraz z pierwszym odkryciem cmentarza. Pięćdziesiąt ciał. Według Palestyńskiej Obrony Cywilnej, powołującej się na różne media, w tym Agence France-Presse, poszukiwania trwały przez kolejne dni i dotarły do ​​340 ciał.

Większość materiału filmowego pokazuje trwające prace wykopaliskowe Na południe od kompleksu medycznegoW pobliżu palm graniczących z ogrodzeniem otaczającym obiekt. Widzimy tam dziesiątki ciał

READ  Na zdjęciach, na zdjęciach. Co najmniej cztery osoby nie żyją, a dziesiątki są ranne w pożarze 14-piętrowego budynku w Walencji