Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister Bezpieczeństwa Narodowego był ofiarą wypadku samochodowego

Minister Bezpieczeństwa Narodowego był ofiarą wypadku samochodowego

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

Itamar Ben Gvir został zabrany do szpitala, a dwie inne osoby zostały ranne w wypadku.

Izraelski minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben Gvir został lekko ranny w wypadku samochodowym i w piątek trafił do szpitala – podała policja, dodając, że bada okoliczności wypadku. Na nagraniu wideo wyemitowanym przez izraelskie media widać przewrócony samochód, którym podróżował Itamar Ben Gvir.

Policja w komunikacie prasowym nawiązuje do śledztwa „W sprawie okoliczności wypadku drogowego w Ramli, do którego doszło pomiędzy dwoma pojazdami, w tym samochodem Ministra Bezpieczeństwa Narodowego.”. „Trzy osoby odniosły lekkie obrażenia i zostały ewakuowane”. W stronę szpitala, dodając policję.

Atak nożem

Zdjęcia transmitowane przez izraelskie media pokazują, że czarny samochód, przedstawiany jako samochód ministra, przewrócił się na dach w pobliżu białego samochodu, którego przednia maska ​​została poważnie uszkodzona. Świadomy mężczyzna, z niewidoczną twarzą, leży na plecach, otoczony przez kilku policjantów i ratowników oraz uzbrojonych mężczyzn w cywilnych ubraniach. Komisarz policji Kobi Shabtai powiedział reporterom, że w wypadku ranne zostały dwie inne osoby.

Itamar Ben Gvir opuszczał miejsce zdarzenia w mieście Ramla niedaleko Tel Awiwu, gdzie według policji chwilę wcześniej miał miejsce atak nożem. Komendant policji okręgowej Central Avi Biton powiedział, że 21-letni mężczyzna, który sprawiał wrażenie chorego psychicznie, dźgnął 18-letnią kobietę. Powiedział, że podejrzany próbował uciec z miejsca zdarzenia, kiedy został postrzelony przez cywila „zneutralizować”, bez udzielania dalszych wyjaśnień. Izraelskie Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że kobieta była przytomna, ale w poważnym stanie i została zabrana do szpitala na leczenie.