Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z powodu braku dowodów z Izraela Organizacja Narodów Zjednoczonych zamknęła lub zawiesiła kilka spraw skierowanych przeciwko pracownikom swojej agencji ds. uchodźców palestyńskich

Z powodu braku dowodów z Izraela Organizacja Narodów Zjednoczonych zamknęła lub zawiesiła kilka spraw skierowanych przeciwko pracownikom swojej agencji ds. uchodźców palestyńskich

Biuro rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ ogłosiło w piątek, że jedynie wobec 14 członków personelu toczy się dochodzenie.

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 1 minuta

Mężczyzna zbiera śmieci w kurtce z logo Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyńskich na Bliskim Wschodzie (UNRWA), w Dżeninie, na okupowanym Zachodnim Brzegu, 30 stycznia 2024 r. (JAAFAR ASHTIYEH / AFP)

Śledztwo postępuje. W piątek 26 kwietnia Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła, że ​​zamknęła lub zawiesiła pięć z 19 spraw wymierzonych w pracowników Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyny ​​(UNRWA), których Izrael oskarża o udział w atakach Hamasu z 7 października . W sumie 14 pracowników jest objętych dochodzeniem.

Biuro Służb Nadzoru Wewnętrznego (OIOS). „Śledztwo w sprawie 19 pracowników UNRWA” Pierwszych 12 oskarżonych przez Izrael w styczniu, których kontrakty „Zakończony” Biuro rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa poinformowało, że później zgłoszono siedem kolejnych.

Oskarżenia te pogrążyły UNRWA w stanie chaosu i spowodowały spadek jej finansowania w czasie, gdy oblężona i zbombardowana przez Izrael Strefa Gazy stoi w obliczu katastrofy humanitarnej.

Konstruktywne rozmowy z władzami izraelskimi

Od pierwszych 12. „Sprawa została zamknięta, ponieważ Izrael nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie oskarżeń wobec pracownika”.I było jeszcze trzech innych „Został zawieszony, ponieważ informacje dostarczone przez Izrael były niewystarczające, aby umożliwić Urzędowi Służb Nadzoru Wewnętrznego przeprowadzenie dochodzenia”.Wyjaśnił Komunikat prasowy. Jeśli chodzi o siedem nowych przypadków, to także była jedna z nich „W oczekiwaniu na dodatkowe dowody.”Jak poinformowało biuro rzecznika.

To samo źródło dodało, że śledczy udali się do Izraela, aby przeprowadzić rozmowy z władzami, a kolejną wizytę zaplanowano na maj. Okazuje się, że te dyskusje „budynek” I „Dzięki temu śledztwo posunęło się do przodu”..