Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Transmisja na żywo – Wojna na Ukrainie: Kijów twierdzi, że uderzył w dwie rosyjskie rafinerie ropy naftowej

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje związane z konfliktem w ciągu ostatnich 24 godzin:

– prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł w piątek… Ryzyko awarii nuklearnej w związku z zajęciem przez Rosję elektrowni ZaporożeOstrzeżenie z okazji 38. rocznicy katastrofy w Czarnobylu.

– ogłosił w piątek ratusz w KijowieEwakuacja awaryjna dwóch szpitali w stolicy UkrainyWśród nich są dzieci z obawy przed rosyjskimi najazdami na te obiekty.

W piątek armia rosyjska ogłosiła, że ​​zbombardowała pociąg w obwodzie donieckim na Ukrainie (To) przewozi zachodnią broń dostarczoną do Kijowa, ogłoszenie to pojawiło się po serii strajków na kolei na Ukrainie.

– poinformowała w piątek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).Zatrzymano dwie osoby podejrzane o podszywanie się pod mechanika Aby przedostać się przez północno-wschodnią część kraju, zidentyfikować obiekty wojskowe i przetransportować je do Rosji w celu ich zbombardowania.

– Sekretarz Obrony USA Lloyd Austin ogłosił w piątek, że A Nowa runda pomocy dla Ukrainy o wartości 6 miliardów dolaróww czasie, gdy Waszyngton próbuje nadrobić zaległości w dostawach do Kijowa po miesiącach impasu w Kongresie.

READ  Armia izraelska ogłosiła zabicie pewnej liczby „terrorystów” podczas próby infiltracji z Libanu