Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Migranci w Ceucie: Wizerunek dziecka ratowanego przed wodą rozprzestrzenia się po całym świecie

Chris – Hiszpańska Straż Cywilna opublikowała w środę 19 maja zdjęcie dziecka wyciągniętego z wody przez ratownika na Morzu Śródziemnym. Frazesowe zdjęcie, które bardzo się poruszyło, ponieważ enklawa Ceuty stoi w obliczu bezprecedensowego napływu migrantów.

Według hiszpańskich mediów ma tylko dwa miesiące. Wizerunek tego dziecka, które zostało uratowane z wody przez nurka ze Straży Cywilnej, hiszpańskiej żandarmerii, jest odbiciem dramatu, który rozgrywa się od kilku dni w kieszeni Ceuty w Maroku. Od poniedziałku 17 maja 8 tys. Uchodźców próbowało nielegalnie przekroczyć granicę.

Wizerunek dziecka, teraz już bezpiecznego i zdrowego, natychmiast przekazał cały świat. „Było mroźno, nie dając żadnego znaku.”Mówi Zbawiciel w hiszpańskiej gazecie Kraj Kto nie wie „Czy dziecko żyje, czy żyje”. „Naszym zwykłym zadaniem jest wydobywanie ciał z wody (…) Ale tym razem musieliśmy ratować żyjących, w każdym wieku i we wszystkich okolicznościach, i uporządkować tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy.”, Powiedział.

Kryzys imigracyjny w warunkach napięć dyplomatycznych

Fala imigracji, z którą musiały się zmierzyć hiszpańskie władze, miała bezprecedensową skalę. Powód: kryzys dyplomatyczny między Madrytem a Rabatem. W kwietniu przywódca separatystów Sahrawi z frontu Polisario, arcywróg Maroka, przybył do Hiszpanii na leczenie, rozgniewał Maroko. Dlatego Hiszpania oskarża sąsiada o celowe złagodzenie ograniczeń na swoich granicach, zezwalając tysiącom migrantów na nielegalne przekraczanie wspólnej granicy drogą morską Według gubernatora Ceuta do Maroka deportowano już 5600 migrantów, bez deportacji żadnego z nich. ’Nowe wejście’ Nie liczy się w środę 19 maja.

Na wideo

Hiszpania: Co stanie się z migrantami, którzy wjeżdżają do Ceuty?

Ceuta to hiszpańska enklawa w sercu Maroka, a tym samym jedyna granica lądowa z Melillą między Unią Europejską a Afryką. Dlatego Unia Europejska skrytykowała działania Rabatu, nie wymieniając ich bezpośrednio: „Nikt nie może zastraszyć ani szantażować Unii Europejskiej (…) w kwestii imigracji”.Margaritis Schinas, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, został zwolniony. Ceuta to Europa, te granice to granice europejskie, a to, co się tam dzieje, to nie problem Madrytu, to problem wszystkich. – dodali Europejczycy

READ  Katerina opowiada o spotkaniu z mężem, który przez około rok był więziony w Rosji

Przeczytaj także

  • Hiszpania: Co stanie się z migrantami, którzy wjeżdżają do Ceuty?
  • Ceuta i Melilla: Kieszenie kontrowersji między Hiszpanią a Marokiem

Oprócz tych wymian dyplomatycznych Amnesty International, organizacja pozarządowa działająca w obronie praw, potępiła spór między dwoma krajami:Osoby ubiegające się o azyl i imigranci są wykorzystywani jako pionki w grze politycznej między Marokiem a HiszpaniąTak powiedział gospodarz Amnesty International„Około 2000 dzieci bez opieki” Wśród tłumów, które dotarły do ​​Ceuty.

Na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

Paryż, Rennes i Marsylia: ewakuacja policji i zgłoszenie nieprzestrzegania godziny policyjnej

NA ŻYWO – Covid-19: Szczepionki pozwoliły co najmniej dziewięciu osobom zostać miliarderami

„Miło cię poznać”: z Paryża do Marsylii we Francji ponownie otwarto na 12 zdjęciach

Nie znamy czasu trwania odporności po szczepieniu: prawda czy fałsz?

Covid-19: A jeśli pogoda wszystko wyjaśni?


Broni ambicji informacyjnych
WolnyI
Został zweryfikowany Każdy może uzyskać do niego dostęp dzięki dochodowi
Sława medialna .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.