Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twitter ponownie uruchamia proces weryfikacji

Twitter skonfiguruje proces weryfikacji konta w czwartek 20 maja. Ta opcja Data recenzji: listopad 2017 rPo skandalu wywołanym certyfikatem przyznanym białemu fanatykowi w Stanach Zjednoczonych, zorganizował marsz neonazistów w Charlottesville (Wirginia). Szef Twittera Jack Dorsey mówił wtedy o systemie weryfikacji tożsamości „złamany” To trzeba było odbudować.

Po kilku latach przerwy użytkownicy Twittera znów będą mogli „zweryfikować” się w opcjach swojego profilu. Opcja będzie wprowadzana stopniowo na całym świecie, począwszy od 20 maja, w formie dostępnej w Opcjach konta.

Wyświetl podgląd nowego szablonu sieci społecznościowej, aby poprosić o niebieską plakietkę na swoim koncie.

Jednak ich zgłoszenie zostanie zaakceptowane, gdy znajdą się w odpowiednich kategoriach certyfikacji stworzonych przez Twittera i jeśli przedstawią niezbędne dowody (dokumenty tożsamości, profesjonalne adresy e-mail itp.). W przypadku wszystkich nowych kandydatów a „Zespół ludzi” Twitter sprawdzi, w każdym przypadku, czy przedstawione okoliczności i dowody pozwolą na weryfikację, jak obiecali przedstawiciele sieci społecznościowej podczas konferencji prasowej w środę 19 maja.

Z tej okazji ujawnili kategorie osób, które po raz kolejny będą mogły ubiegać się o weryfikację swojego konta od 20 maja:

  • Osoby pracujące dla rządów i władz publicznych;
  • Dziennikarze pracujący w redakcjach.
  • Osoby, które pracują dla już zweryfikowanych firm, marek lub organizacji;
  • Sportowcy i osobowości ze świata rozrywki;
  • Wreszcie, Aktywiści, organizatorzy i wpływowi ludzie.

Szczegółowa dokumentacja określa wszystkie te kryteria Jest już opublikowany w „Centrum pomocy” sieci społecznościowejMając na celu pomoc 200 milionom użytkowników dziennie.

Niebieska odznaka

Przedstawiciele sieci społecznościowej powiedzieli, że 360 ​​000 już zweryfikowanych kont w sieciach społecznościowych na całym świecie, według danych podanych przez głównego producenta tożsamości na Twitterze, nie musiałoby powtarzać tego procesu. Z drugiej strony osoby, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy przed prośbą o weryfikację naruszyły zasady korzystania z Twittera (na przykład po zobaczeniu, że ich konto zostało zawieszone po nienawistnych lub nieautoryzowanych tweetach w sieci), zobaczyłyby odrzucenie weryfikacji ich wniosku .

READ  „Jeśli nastąpi atak, nastąpi reakcja, a koszt będzie bardzo wysoki” – mówi Emmanuel Macron.

Jeśli żądanie zostanie zaakceptowane, konkretnie pozwoli to użytkownikowi Twittera zobaczyć nazwę swojego konta z małą niebieską plakietką. Na przykład konto redakcji na Twitterze Naukowiec (Osadź tweeta) Nosi niebieską plakietkę świadczy o tym, że redakcja dobrze ją utrzymujeAby to uzyskać, musieli dostarczyć Twitterowi dowód swojej tożsamości i pracy.

Zdjęcie z konta redakcji na Twitterze

Ta plakietka, którą można znaleźć również na innych portalach społecznościowych, takich jak Instagram czy TikTok, świadczy o prawidłowej tożsamości osoby zarządzającej kontem. To gwarancja zaufania i autentyczności, a Twitter jest słabo wykorzystywany przez wielu polityków, dziennikarzy i celebrytów, którzy często zajmują stanowisko lub zamieszczają informacje na aktualne tematy.

Wszyscy kierownicy projektów Twittera wskazali podczas konferencji prasowej, że ich celem jest pomoc w budowaniu referencji Zaufanie do publicznej rozmowy, Aby użytkownicy mogli uzyskać dowody na to, że właściciel konta opublikował tweeta. Z jednej strony system nie zapobiegnie problematycznym przejęciom: na przykład włamanie na już zweryfikowane konto Stało się to latem 2020 roku, kiedy Przejęto konta Baracka Obamy, Joe Bidena i Elona Muska, a fałszywe wiadomości zostały zamieszczone.