Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W kopalni soli w Polsce Kovid leczył pacjentów po pacjentach śmiesznym ziarnem

To nie jest zwykłe ćwiczenie.

130-metrowy podziemny widok dawnej kopalni soli w południowej Polsce od XIII wieku, obok ciemnozielonego słonego jeziora.

Byłem zahipnotyzowany tym miejscem, kiedy tu przyjechałemJatvika Novak powiedziała AFP, że inni uczestnicy podnosili piłki fitness, trenowali na rowerach stacjonarnych lub biegali na miejscu.

Oferta limitowana. 1 na 2 miesiące bez zobowiązań

Czułem tę atmosferę, ten bezruch, tę ciszę, to powietrze, zupełnie inne niż na powierzchni. Oto magia60-letnia kobieta, która została przyjęta do szpitala na wentylatorze na 16 dni w październiku 2020 roku, powiedziała AFP.

Weliska, jedna z najstarszych kopalni soli na świecie, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przez wieki górnicy uczynili to unikalnym dziełem sztuki, rzeźbiąc miejsce miny prowadzące do świecących pokoi i kościołów z solnymi żyrandolami.

Miejsce to jest celem turystycznym, ale także uzdrowiskiem, które od prawie 200 lat leczy pacjentów z chorobami płuc.

Teraz przyjmuje pacjentów z zewnątrz, przysłanych przez Organizację Zdrowia Publicznego i pozostaje przez trzy tygodnie.

– Bańki mydlane –

Pacjenci schodzą w grupach po 10 lub 15 osób do starego tunelu w windzie i przechodzą przez kopalnie soli, podążając torami używanymi niegdyś w pociągach kopalnianych.

Po ustawieniu 15-metrowych drewnianych tarasów w pokoju Wessel Lake pod okiem lekarza wykonują ćwiczenia oddechowe i rozciągające.

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci z kością ogonową mają cięższe objawy niż normalni pacjenci z astmą. Ale dawni pacjenci Govt mogą odzyskać swoje normalne zdrowie. Ich testy fizyczne poprawiają się średnio o 60-80%– powiedziała fizjoterapeutka Agatha Kita.

10–15% byłych pacjentów ma „Long Govt„, Z objawami takimi jak zmęczenie, zmniejszona koncentracja, bóle ciała i problemy z oddychaniem.

Polska jest liderem programów i badań rehabilitacyjnychLong Govt„, Uruchamiając we wrześniu swoją pierwszą placówkę dla pacjentów post-covit.

READ  Polska, Litwa, Łotwa i Estonia ogłaszają ograniczenia wizowe dla Rosjan

Gry psychologiczne i wirtualnej rzeczywistości oferowane są pacjentom w szpitalu Glucholazi na granicy z Czechami, jednej z pierwszych placówek tego gatunku.

Lekarze zdiagnozowali ponad 50 kolejnych objawów fizycznych i psychicznych po stosunku płciowym.

Oprócz objawów płucnych występują bóle mięśni i stawów, problemy z równowagą i koordynacją, utrata pamięci i koncentracji oraz objawy związane z depresją i depresją.John Schkeizelnyak z Glucose powiedział AFP.

Trener taekwondo Piotr Zyzhevsky, który po podpisaniu kontraktu z Kovitem w październiku 2020 roku musiał izolować się w domu przez 37 dni, ma przed sobą długą adaptację.

Zaczynam biegać co najmniej 20 kilometrów każdego dnia, a wieczorami uczę się taekwondo. (…) miałem najwyższą tolerancję. Teraz trudno mi zaakceptować, że mam problemy z chodzeniem przez 20 minut„, powiedział.

– 'Czuję się dobrze’ –

W Weliskach w dużej sali rozbrzmiewają dźwięki cichych ćwiczeń oddechowych. To miejsce wygląda jak surrealistyczny teatr ze względu na małe wnęki wykute w skale.

W jednym rogu niektórzy pacjenci tworzą bańki mydlane lub małe kieszonki powietrzne, aby sprawdzić swój oddech. Dużo radości i śmiechu jest też podczas ćwiczenia podobnego do gry w kotka.

Terapia solna lub holoterapia jest popularna w Europie Środkowej i Wschodniej, chociaż naukowcy są podzieleni co do jej korzyści, a niektórzy uważają, że ma ona tylko efekt placebo.

Według dr Magdaleny Ramadovskiej, lekarza z Veilleska, pobyt w kopalni może być korzystny.

W końcu powietrze tutaj jest czyste. Bez alergii. To środowisko jest idealne dla tchawicy. „Ma wysoką wilgotność, bardzo niski prąd i dużo słonego powietrza, które działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie” – powiedział.

Lucina Zulkum, lat 59, która spędziła 20 dni na respiratorze, jest przekonana o moich zaletach.


Kiedy wyszedłem ze szpitala, mój oddech był bardzo słaby„, Powiedziała.”Teraz czuję się lepiej. Czuję też, że poprawia się moja kondycja fizyczna

READ  Polska: od socjalizmu do dobrobytu


opinie

Ultimatum

Christoph Toner.Napisane przez Christopha Tonera

Pomysły i dyskusje

"Dziś główne polityczne pole bitwy przesunęło się z kwestii ekonomicznych na kwestie kulturowe, mówi Yasa Mounk. [...] Tradycyjne przechwytywanie - wszystkim stronom bardzo trudno jest sformułować jasny dyskurs na ten temat."Napisane przez Yashcha Mounk

Chroniczny

Robin Rivaton, inwestor w firmach deweloperskich, jest członkiem i redaktorem Rady Naukowej Fontapol "Nieruchomości jutro" (Dunot 2020).Robin Rivaton

Najlepsze na świecie

I starcia między policjantami "Żółta bielizna" Miejsce w Paryżu 16 listopada 2019 roku podczas demonstracji we WłoszechWydane przez Sylvain Fortress