Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„W końcu mamy tego dość, VAR istnieje!” Prezydent Waldemar Keita krytykuje sędziowanie

„W końcu mamy tego dość, VAR istnieje!” Prezydent Waldemar Keita krytykuje sędziowanie

Podczas gdy Velodrome świętował Piąte zwycięstwo Na największej liczbie meczów gangu Jeana-Louisa Gasseta w niedzielny wieczór mieszkańcy Nantes wywołali skandal. Ich zdaniem chodzi o dwa rzuty karne, o których sędzia asystent wideo (VAR) zapomniał przez cały czas. Pierwsza, po możliwym błędzie Chancela Mbemby na Moussa Simon (36), a druga po strzale Mustafy Mohamed został zablokowany ręką przez tego samego Mbembę w 50. minucie gry, podczas gdy Marsylia prowadziła, ale była poddany atakom z Wysp Kanaryjskich.

W obu przypadkach sędzia asystent wideo (VAR) nie orzekł, że jego odpowiednik na boisku Maxime Leixier dopuścił się poważnego błędu sędziowskiego. Co doprowadziło do szaleństwa Waldemara Keitę, prezydenta Nantes, co uchwyciły kamery stacji Prime Video na korytarzu Stade Velodrome po meczu.

„VAR tam jest! W końcu mu się to znudziło, znudziło mu się, zdenerwował się, kiedy wrócił do szatni, aby podążać za sędziami. Są takie (złe) ręce, telewizja po prostu mówi o tym. Niewiarygodne jest to widzieć!” „Nigdy nie sprawdzaj VAR. Nowa technologia jest bezużyteczna, jeśli z niej nie korzystasz. Szczerze mówiąc, mam już tego dość. Szczerze mówiąc, mam dość tych ludzi, którzy patrzą na ciebie surowo , zbyt.”

„To skandal” – stwierdził sędzia Gurvenek

Kilka chwil później na konferencji prasowej trener Jocelyn Jorvenec wolałby najpierw pogratulować „bardzo dobrej gry swoich zawodników”, zanim powrócił do działań, które jego zdaniem budzą więcej niż kontrowersyjne. „Zasłużyliśmy na powrót do wyniku. Jeśli nam się nie udało, było to przede wszystkim dlatego, że nie byliśmy wystarczająco zręczni, ale odmówiono nam dwóch wyraźnych kar” – wyjaśnił. Jedna na Moussę Simona w pierwszej kwarcie, która była Został zdeptany nogą, zwłaszcza poczwórną ręką w drugiej kwarcie. Rzeczy, które trzeba powiedzieć. Niezrozumiałe jest, że VAR nie wezwał pana Letexera.

READ  Ceremonia Odkupienia | „Początek czegoś wielkiego”

Opinię podziela były sędzia Said Enjimi, który obecnie jest konsultantem Wśród naszych kolegów z drużyna : „Widzę zawodnika, który nie znajduje się w naturalnej pozycji, ustawiającego całe swoje ciało, łącznie z ramionami, aby zapobiec skierowaniu się piłki w stronę bramki. Moim skromnym zdaniem kara była. »

Kliknij” Zgadzam się „Akceptujesz zapisywanie plików cookie przez usługi zewnętrzne i dzięki temu będziesz mieć dostęp do treści naszych partnerów.

Więcej informacji na naszej stronie Polityka zarządzania plikami cookie

To, co krytykuje także były zawodnik nr 10 OM i FC Nantes, to poczucie dopasowania po meczu dzięki asyście wideo o zmiennej geometrii. „Zamieszanie wynika z wielu sytuacji, które wywołują kontrowersje wokół kontrowersyjnych obrazów. Czasem zobaczą, czasem nie, czasem myślą, że jest ręka, czasem nie. To powoduje frustrację” – kontynuował trener Nantes. Prawie się nie odezwałem do sędziego z daleka, a on dał mi żółtą kartkę. „To skandal. Jeśli nie potrafią zrozumieć, że może pojawić się pewien dyskomfort… robią to, aby zyskać fałszywy autorytet, to niedobrze” Rozegraliśmy wiele meczów, w których podejmowano niezrozumiałe decyzje, muszę o tym porozmawiać”.