Jocelyne Jorvenec (Nantes) po porażce z Marsylią: „Odmówiono nam dwóch wyraźnych rzutów karnych”

Podczas gdy jego prezydent Waldemar Keita dał upust swojej złości na Stade Velodrome po porażce Nantes 0:2 w Marsylii w niedzielny wieczór, wierząc, że VAR zaszkodził Kanaryjkom, Jocelyn Jorvenec również wyraziła swoje zastrzeżenia co do sędziowania. Dodał: „Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ zagraliśmy bardzo dobry mecz, szczególnie w drugiej połowie”. Technik zaczął. Dzięki naszemu przywództwu zareagowaliśmy i odzyskaliśmy dynamikę i entuzjazm. Zasłużyliśmy na powrót do wyniku. Jeśli nam się nie uda, będzie to spowodowane tym, że nie byliśmy wystarczająco mądrzy. Odmówiono nam jednak dwóch wyraźnych rzutów karnych, z czego jeden na Moussę Simona w pierwszej połowie, który został zdeptany, zwłaszcza poczwórną rękę w drugiej połowie. Rzeczy, które trzeba powiedzieć. Niezrozumiałe jest, że VAR nie wezwał pana Letexera, ponieważ Papi Gueye nie jest w normalnej sytuacji. »

„Ledwo rozmawiałem z sędzią z daleka, a on dał mi ostrzeżenie. To skandal. „

Jocelyne Gorvenec, trenerka Nantes

W 50. minucie meczu trzech zawodników Marsylii (Mety, Mbemba i Gueye) zdawało się dotykać piłki rękami, za każdym razem z rękami nieco blisko ciała. Sędzia nie zagwizdał rzutu karnego, a jego asystenci nie zadzwonili do niego za pomocą wideo, aby przejrzeć zdjęcia. „Grałem tutaj i wiem, że w małych sporach byliśmy szczęśliwi. Trudno to wytłumaczyć”.Jorvenek ogłosił ponownie. ” Problem wynika z wielu sytuacji, które budzą kontrowersje wokół kontrowersyjnych obrazów. Czasami zobaczą, czasami nie, czasami myślą, że jest ręka, a czasami nie. To powoduje frustrację Dodał trener Nantes. Ledwo rozmawiałem z sędzią z daleka, a on ukarał mnie żółtą kartką. To skandal. Jeśli nie potrafią zrozumieć, że może pojawić się niewielki dyskomfort… robią to, aby zyskać fałszywy autorytet, to niedobrze. „Rozegraliśmy wiele meczów, podejmując niezrozumiałe decyzje, muszę o tym porozmawiać”.Skończył.