Virgin Hyperloop One prezentuje testową kapsułę w akcji

Firma Virgin Hyperloop One pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie w pełni funkcjonalnego systemu transportu Hyperloop. Zanim jednak dojdzie do budowy międzymiastowych połączeń, funkcjonalność całego systemu i stojąca za nim technologia muszą zostać wielokrotnie przetestowane. Na opublikowanym dziś materiale wideo możemy zobaczyć w pełni funkcjonalny tor testowy, który powstał na pustyni w Nevadzie.

W zeszłym roku ogłoszono, że udało się osiągnąć rekord prędkości systemu Hyperloop, który wyniósł około 387 kilometrów na godzinę i został przeprowadzony na wspomnianym torze w Nevadzie. Dziś dowiedzieliśmy się, że firma zbudowała nową kapsułę służącą do poruszania się wewnątrz toru, o nazwie Hyperloop 2030 Vision Pod.

Jej prezentacja była powiązana z wizytą Księcia Arabii Saudyjskiej, Mohammedem bin Salmanem bin Abdulazizem, który pełni również funkcję ministra obrony narodowej kraju. Zaciśnięcie współpracy pomiędzy Virgin Hyperloop One, a przedstawicielami arabskiego królestwa jest ważne z punktu widzenia firmy, ponieważ to w Arabii Saudyjskiej może powstać pierwszy pełnoprawny system transportu Hyperloop.

Wizytujący ośrodek testowy książę ma plan zakładający zdywersyfikowanie gospodarki królestwa w najbliższej przyszłości. Ma się to odbyć poprzez wdrażanie rozwiązań nie opartych o ropę naftową. Częścią planu może być system Hyperloop, który umożliwiłby stworzenie szybkiego połączenia pomiędzy stolicą i miastem Jeddah czy Abu Zabi. Obecnie podróż pomiędzy Rijadem a Abu Zabi trwa około 8,5 godziny. System Hyperloop pozwoliłby skrócić ten czas do zaledwie 48 minut. Bardzo możliwe, że firma otrzyma teraz zielone światło na rozpoczęcie budowy systemu. Z pewnością byłby to dobry znak w kwestii zaadaptowania tej technologii na całym świecie.


Obserwuj @glodniwiedzy - znajdziesz tu najciekawsze informacje ze świata.


Źródło: Electrek