Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unia Europejska rozprawia się z Węgrami i Polską

„The Pośrednictwo Wykorzysta wszystkie dostępne jej narzędzia, aby chronić równość oraz poszanowanie godności i praw człowieka. W czwartek europejska egzekutywa rozpoczęła postępowanie w sprawie naruszenia przepisów
Węgry O swoim prawie zakazującym „promowania” homoseksualizmu wśród nieletnich i przeciwko…
Polska „Dla stref bez ideologii
LGBT 2, zgłoszone przez niektóre władze lokalne.

Komisja potępiła dyskryminacyjny charakter tych działań wobec osób LGBT i wyjaśniła, że ​​wysłała do obu krajów oficjalne pismo z powiadomieniem. To pierwszy krok w procesie, który doprowadzi do rekomendacji do sąduUnia Europejska , Potem kary finansowe. Budapeszt i Warszawa mają dwa miesiące na odpowiedź.

Ustawa o „wstydzie”

15 czerwca Węgry uchwaliły ustawę zakazującą „reprezentowania lub promowania” homoseksualizmu i zmiany płci wśród nieletnich. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen nazwała ustawę „haniebną” w zeszłym tygodniu, ale węgierski rząd odrzucił krytykę i żądania europejskiej egzekutywy.

W Polsce od 2019 r. około stu władz lokalnych przyjęło rezolucję o „ideologii anty-LGBT” lub „rodzinną kartę praw”. Stanowią one jedną trzecią terytorium Polski i znajdują się głównie w południowo-wschodniej i wschodniej części kraju, tradycyjnie na obszarach najbardziej katolickich.

Wyniki te już skłoniły komisję w lipcu 2020 r. do przejęcia niektórych dotacji w tych gminach w ramach planu dualnego. Podczas swojego pierwszego orędzia Związku Państw w Parlamencie Europejskim we wrześniu 2020 r. Ursula van der Leyen eksplodowała „nieludzkimi obszarami”, na które „nie ma miejsca” w UE.

READ  Gazprom ogłasza wstrzymanie dostaw gazu do Polski i Bułgarii