Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został mianowany nowym liderem opozycji.

Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został mianowany nowym liderem opozycji.

Współzałożyciel Obywatelski System Operacyjny (PO) Dwadzieścia lat temu wraca na czoło sceny politycznej swojego kraju.

Po rezygnacji lidera partii Borysa Putki Donald Zmierzch, obecnie były przewodniczący Rady Europy, będzie nosiłObowiązki Prezydenta» Platformy Obywatelskiej (PO). Poinformował o tym rzecznik prasowy John Grabick po posiedzeniu Rady Narodowej partii.

64-letni Donald Tusk przyjął już stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (EPL) i często pełnił rolę zakulisowego komentatora polskiej polityki. Był współzałożycielem PO dwadzieścia lat temu i był premierem swojego kraju w latach 2007-2014. Oznacza to powrót do czołówki sceny politycznej kraju. „Wróciłem w 100%2, ogłosił przed zjazdem partii, co zapewniło mu konsekwentne przyjęcie.

W swoim przemówieniu „Demon„Rządząca Nacjonalistyczna Konserwatywna Partia Prawa i Sprawiedliwości (PIS) została oskarżona o utrzymywanie Polski w jednym miejscu.”Niebezpieczna sytuacjaTworząc podziały ze swoimi sojusznikami w UE. „Kiedy widzimy potwora, walczymy z nim„, Zaczął.

Wielki fan piłki nożnej, limit”ŁobuzPan. Tusk za własną zgodą dorastał w północnym mieście portowym Gdańsku, kolebce ruchu jedności, który obalił rządy komunistyczne. Podczas swojej prezydencji w Radzie Europejskiej w latach 2014-2019 zajmował się kryzysami od migracji i sytuacji gospodarczej w Grecji po trudne rozmowy brexitowe.

Prezydent Warszawy Rafael Traskowski, finalista zeszłorocznych wyborów prezydenckich, powiedział, że jest gotowy objąć prowadzenie. Według doniesień medialnych ta ostatnia zmieniła kurs. „System operacyjny Civic znów będzie duży„Po ogłoszeniu nowego prezydenta członek partii Robert Dyskievich napisał na Twitterze.

Zobacz też – Musimy zakończyć mandat UE: Victor Orban musi „szanować” Europę Środkową