Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dowiedz się wszystkiego o praktykach, które UE wszczęła przeciwko Polsce i Węgrom

W kwestii praw LGBT Bruksela decyduje się na większą determinację. Unia Europejska (UE) potępiła dyskryminację osób LGBT na Węgrzech iw Polsce, i powiedziała, że ​​wysłała „formalne zawiadomienie” do obu krajów. Jest to pierwszy krok w procesie, który doprowadzi do zalecenia sądu UE i kolejnych sankcji finansowych. Kilka tygodni po „tęczy” UE jest nadal silna. Węgry wypełniają swoją rolę, wierząc, że Bruksela nie ma „niczego” w ustawie anty-LGBT uchwalonej przez konserwatywnego premiera Victora Orbana.

Komisja Europejska (KE) rozpoczęła w czwartek ofensywę przeciwko Polsce w związku z ustawą zakazującą „promowania” homoseksualizmu wśród mniejszości i „stref bez ideologii LGBT” nakazanych przez niektóre społeczności lokalne.

15 czerwca Węgry uchwaliły ustawę zakazującą „reprezentowania lub promowania” homoseksualizmu i zmiany płci wśród nieletnich. Tekst stwierdza, że ​​zajęcia z edukacji seksualnej muszą być teraz prowadzone przez organizacje uznane przez rząd. Na kilka miesięcy przed kolejnymi wyborami na Węgrzech Wiktor Orbán Chciałem zwrócić uwagę na jej „konflikt kulturowy” przeciwko UE – wywiad z politologiem Lucasem Maskiem, dyrektorem European Science Faculty w Dijon i współbadaczem w Instytucie Jacka-Delorsa. L Express Pod koniec czerwca.

Oferta limitowana. 1 na 2 miesiące bez zobowiązań

Ale czy to takie prowokacyjne? Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen określiła ustawę, która weszła w życie pod koniec czerwca, jako „hańbę”, ale węgierski rząd odrzucił krytykę i żądania europejskiej egzekutywy.

W Polsce od 2019 r. 100 lokalnych urzędników przyjęło rezolucję o „ideologii anty-LGBT” lub „Rodzinną Kartę Praw”. Stanowią one jedną trzecią terytorium Polski i znajdują się głównie w południowo-wschodniej i wschodniej części kraju, tradycyjnie na obszarach najbardziej katolickich. Wyniki te doprowadziły już do tego, że w lipcu 2020 r. Komisja przechwyciła niektóre dotacje w tych gminach w ramach planu dualnego. .

Unia Europejska (UE) oświadczyła w oświadczeniu, że wysłała „formalne zawiadomienie” do obu krajów potępiające dyskryminację osób LGBT. Jest to ważny pierwszy krok, ponieważ procedura może prowadzić do zalecenia sądu UE i późniejszych sankcji finansowych. Budapeszt i Warszawa mają dwa miesiące na odpowiedź.

READ  Długi zaszyfrowane we franku szwajcarskim ma rozstrzygnąć Sąd Najwyższy

„Równość i poszanowanie godności oraz praw człowieka to podstawowe wartości UE, określone w art. 2 Konwencji UE. Komisja użyje wszelkich narzędzi, aby chronić te wartości” – podkreśliła w oświadczeniu Ursula van der Leன்n. Niemiecki polityk eksplodował „nieludzkimi obszarami”, na które „nie ma miejsca” w UE, podczas swojego pierwszego unijnego przemówienia w Parlamencie Europejskim we wrześniu 2020 r.

Poza kwestiami LGBT stosunki między Brukselą a dwoma krajami Europy Wschodniej są nadal nieco napięte. Węgry są oburzone po tym, jak Komisja Europejska ogłosiła naruszenie przepisów: Bruksela nie „poinformowała” o ustawie anty-LGBT na Węgrzech, a Budapeszt odpowiedział w czwartek, że „nie ma potrzeby interweniowania” w obszarach o narodowym potencjale.

Pod koniec czerwca węgierska ustawa anty-LGBT wprowadziła euro-futbol”Tęczowa Brama „. Odmawiając oświetlenia Stadionu w Monachium tęczowymi barwami społeczności na mecz Euro z Węgrami, UEFA ponownie wysunęła kwestię praw LGBT na pierwszy plan. W rzeczywistości prawo węgierskie – jak wspomniano powyżej – wywołało w Brukseli silną reakcję od dwudziestego siódmego. „To nie jest dyskusja dyplomatyczna, to konflikt” – powiedział belgijski premier Alexander de Cruz, określając ten moment jako „raczej historyczny”.


Aplikacja L’Express

Śledź analizę i szyfrowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

Ze swojej strony francuski minister spraw zagranicznych do spraw europejskich Clement Beyonc przesłuchał Francja Inter – UEFA „żałuje” odmowy zezwolenia na oświetlenie stadionu w Monachium kolorami tęczy. Polityk, który ujawnił się w grudniu 2020 r., za jego kadencji również ostro zareagował na strefy anty-LGPT Odwiedź Polskę w marcu. Powiedział, że był poddany „presji politycznej” ze strony polskich władz, aby uniemożliwić mu wkroczenie do jednej ze stref „ideologii nie-LGBT” w kraju. .

READ  Polska dostarczyła do Kijowa myśliwce MiG-29


opinie

Chroniczny

Wydane przez Twierdzę Sylvaina

Ultimatum

Prezentowane przez Christopha Tonera

Pomysły i dyskusje

Ze scenariuszem Yashchy Mounk

Chroniczny

Bruno Tertris, analityk geopolityczny, zastępca dyrektora Fundacji Badań Strategicznych i starszy kolega w Instytucie Montagne.Ze scenariuszem Bruno Tertris