Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przemyt broni między Polską a UE w sprowadzaniu sędziów do kolejki

Sytuacja między Polską a Unią Europejską (UE) nagle się zaostrzyła w związku z postawieniem sędziów przed sądem przez rządzącą Partię Narodowo-Konserwatywną. W Brukseli Komisja ds. Obrońców Transakcji Europejskich, czwartek, 15 lipca, „Głęboka troska” Dzień wcześniej zapowiadała decyzja polskiego Trybunału Konstytucyjnego o zaskarżeniu zarządzeń tymczasowych wydanych przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TSUE) w sprawach związanych z niezawisłością sądownictwa.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Europejski Trybunał Sprawiedliwości i Polska krzyżują miecze o niezawisłość sędziowską

Polscy sędziowie uznali to za niezgodne z konstytucją Postanowienie Trybunału Unii Europejskiej Kluczowy kamień systemu kontroli sądowej ustanowionego przez narodowo-konserwatywny rząd ze względu na brak odpowiednich gwarancji niezależności i „bezstronności” został ujawniony w środę, próbując zawiesić postępowanie w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Werdykt polskiego Trybunału Konstytucyjnego został, o dziwo, okrzyknięty zwycięstwem rządzącej większości. Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny – i jako jeden z czołowych architektów konkurencyjnych reform sądownictwa – uważa się za możliwe do zachowania „Narodowy porządek konstytucyjny UE przeciwko legalnej okupacji”.

Fałszywy argument Laurenta Becka, profesora prawa europejskiego na Middlesex University w Londynie: „Nie ma problemu zgodności między polską konstytucją a traktatami europejskimi”, Dwa teksty o tych samych standardach w sprawach wolności sędziowskiej. Według pedagoga „Trybunał Konstytucyjny RP [réputé proche de l’exécutif] Narusza traktaty europejskie i konstytucję krajową, aby ustanowić dyktatorski reżim, w którym sędziowie nie są już niezawiśli, ale podlegają politycznej kontroli treści ich decyzji”..

„Ryzyko infekcji” dla innych państw członkowskich

To właściwie cała europejska rezydencja, „W oparciu o zasady wzajemnego uznawania i wzajemnego zaufania”, Peck mówi, że się potknął. W tym kontekście Unia Europejska „Nie działa.”, Sędziowie ostrzegają Dariusa Masouri, sędziego członka Polskiego Związku Temis On się boi „Czarna dziura w prawie europejskim”, Polska konstytucja rozciąga się na inne państwa członkowskie, które zostały sprowokowane przez wymiar sprawiedliwości i poniosły liberalne lub dyktatorskie wpadki.

READ  Komisja Europejska zastępuje wideo o Holokauście po krytyce ze strony Polski - Euractiv EN

Masz 49,68%, aby przeczytać ten artykuł. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.