Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europejski Trybunał Sprawiedliwości i Demokratyczna Polska krzyżują miecz w związku z warszawskimi reformami sądownictwa

To kolejny krok w konflikcie między Brukselą a Warszawą o reformy polskiego sądownictwa. W Polsce nie ma dyscyplinarnego aspektu reformy sądownictwa” „Nie spełnia” Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TSUE) orzekł w czwartek, 15 lipca, w orzeczeniu, które może nałożyć na Brukselę kary finansowe.

„Polska nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań wynikających z prawa UE”, wzywa sąd. Zajęty przez Komisję Europejską w tym przypadku CJU. „Globalny kontekst głównych reform” Potwierdzone przez konserwatywny rząd nacjonalistyczny, który rządzi w Polsce od 2015 roku.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też W Polsce oligarchia wślizguje się do „nowej elity”

Europejski Trybunał Sprawiedliwości zaatakował w szczególności izbę dyscyplinarną polskiego Sądu Najwyższego, która według TSUE „Nie gwarantuje wszystkich gwarancji bezstronności i niezależności, w szczególności nie sprzeciwia się bezpośrednim lub pośrednim wpływom polskiej władzy ustawodawczej i wykonawczej”..

Decyzja zapadła dzień po tym, jak ten sam Europejski Trybunał nakazał Polsce zawieszenie wszystkich postępowań „Pokój moralny”. Jeśli Polska nie zastosuje się do tego, grozi jej sankcjami finansowymi.

Rzecznik rządu Piotr Mல்லller powtórzył w czwartek swoje stanowisko w sprawie Polski, wspominając „Odpowiedzialność organizacji sądownictwa”. Ten przystanek „Dowodzi niedoboru TSUE” I zaznacz „Próba wyrwania zdolności państw członkowskich” [pour les porter] Na poziomie UE”, skomentował w oświadczeniu w telewizji.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Europejski Trybunał Sprawiedliwości i Polska krzyżują miecze o niezawisłość sędziowską

Według Brukseli środki podważające praworządność

Rząd partii Prawo i Sprawiedliwość (PIS) twierdzi, że potrzebne są reformy, aby uporać się z korupcją i zakończyć tradycję ery komunizmu w sądownictwie.

Jednak Komisja Europejska dąży do podważenia praworządności, traktując Polskę i Węgry jako europejskie standardy demokratyczne.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też W Polsce aborcja jest prawie nielegalna po orzeczeniu sądu
READ  Przepływy migracyjne i „korupcja wizowa”: Warszawa pod presją

Polski Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę w Brukseli, że nie ma żadnych środków tymczasowych Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko reformom polskiego sądownictwa. „Nie spełnia” Do Konstytucji RP.

Krytycy rządu twierdzą, że ten ruch narusza prawo i porządek UE „Prawny polixit”. Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Dusk, lider opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, oskarżył partię Baas. „Opuść UE”.

Przeczytaj to też Na Węgrzech iw Polsce nieuniknione pogorszenie wolności prasy

Świat z AFP