Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Triumf Pogacara, Alaphilippe II!  Dowiedz się, jaki jest ostateczny ranking

Triumf Pogacara, Alaphilippe II! Dowiedz się, jaki jest ostateczny ranking


LIEGE-BASTOGNE-LIEGE. LIEGE-BASTOGNE-LIEGE 2021. Niesamowity wynik w Liège-Bastogne-Liège. Pod koniec ostatniego wyścigu Tadige Boujacar wyprzedził Alaphilippe, który pozbawił go dubletu po Flèche Wallonne. Francuz David Gaudeau kończy na podium! Pełna klasyfikacja Dziekana.

Wiadomości z Liège Baston Liège

  • Pokonała Pogacara! Słoweńczyk pokonał mistrza świata Juliana Alavelibiego w wyścigu o swój pierwszy pomnik. Podium zajął Francuz David Gaudeau.
  • Awans Roche aux Faucons pod koniec wyścigu pozwolił grupie pięciu, składającej się z Alaphilippe, Valverde, Gaudu, Woods i Pogacar, odizolować się na prowadzeniu.
  • Początek dnia wypełniło żywiołem 7 dysydentów, w szczególności Flegen, Rota, Huys, Pachins, Chernitsky, Markzyński i Van Bock. Maksymalne odchylenie osiągnęło 9 minut.

17:30 – Podsumowanie wyścigu

Spędziliśmy cudowne popołudnie na rowerze! Po klasycznym scenariuszu na początku wyścigu i porannym zerwaniu z 9-minutowym wyprzedzeniem, Doyenne odpływa z zamachem stanu Ineosa. Richard Carabaz, ostatnia klasa brytyjskiego pocisku, był o dwadzieścia sekund przed wybrzeżem La Roche lub Focons. Na szczycie ostatniej trudności grupa pięciu rycerzy, złożona z Alaphilippe, Pogacar, Gaudu, Woods i Valverde, wystartowała i nigdy więcej jej nie widziano.

W wyścigu sprinterskim Słoweńczyk Pogacar Alaphilippe był oszołomiony i tym samym zdobył swój pierwszy pomnik w swojej karierze. Za dwoma mężczyznami David Gaudu zajmuje trzecie miejsce i potwierdza swój nowy status. Po raz pierwszy w XXI wieku dwoje Francuzów wspina się razem na podium w Classic.

17:25 – pierwsza reakcja Alavelippi

Wyraźnie zdumiony zwycięstwem Pogacara nad wrogiem, mistrz świata osiągnął najwięcej w finale w Liège Bastogne Liège. Odtąd będzie odpoczywał, zanim rozpoczną się przygotowania do Tour de France.

17:21 – pierwsze podium Gaudo

Co za kwiecień dla Gaudiego! Le Breton wygrał etap podczas Tour de Pays Basque, w którym zajął dobre piąte miejsce, a następnie siódme miejsce na szczycie Mur de Huy. Tak silny w finale Doyenne, wspinacz osiąga swoją najlepszą klasyfikację w klasycznym.

Kapitan Groupama-FDJ ogłoszony podczas nadchodzącego Tour de France, a 24-letni dżokej pokazał, że potrafi powtórzyć swój występ na Grande Boucle.

17:14 – jeszcze nie zwycięstwo Alaphilippi

Wielkie rozczarowanie dla mistrza świata! Jako najszybszy w czołowej grupie z Valverde, Francuz został pokonany przez Bojacara. Po piąte w zeszłym roku z powodu błędu wroga Alaphilippe zawahał się po raz drugi (2015) w miejscu Delfina w Liège-Bastogne-Liège.

17:08 – Top 10 Liège Baston Liège

Za podium Pogacara, Alaphilippe i Gaudu, Alejandro Valverde był czwarty, wyprzedzając Woodsa. Z tyłu kolega z drużyny Bogacar, Mark Hershey, zidentyfikował 7-sekundową grupę pościgową.

17:02 – zdjęcia zwycięstwa Bojacar

W wieku 22 lat Słoweńczyk wykorzystał ambicję Juliana Alavelipe, by wygrać pierwszą drużynę Liège Baston Liège.

17:02 – pierwsza klasyka dla pujacara

Zwycięzca ostatniego Tour de France pokrzyżował przeciwności losu po przybyciu Liège-Bastogne-Liège. W grupie złożonej z Valverde i Alaphilippe, podobno najszybszej w walce, Słoweńczyk wskoczył na mistrza świata Francji na linii.

16:55 – zwycięstwo Bojacar

Bardziej pokazał się we wrogu! Słoweńczyk pokonuje Alvelibiego na linii!

16:53 – 3 km do końca

Kto zdobędzie dziekana?

16:49 – 30 „przed Peletonem

Zwycięstwo rozegra pomiędzy czołową piątką mężczyzn. Okaże się, czy Gaudu, Woods czy Pogacar nie spróbują zaatakować przed wrogiem.

16:45 – Danger Valverde

Obecny w czołowej grupie Hiszpan to strach na wróble w wyścigu pomiędzy pięcioma czołowymi mężczyznami. Po 250 km wyścigu dopiero okaże się jego kondycja fizyczna.

16:42 – Rogelic próbuje wrócić

Z tyłu Słoweńczyk próbuje wrócić do rosnącego seta, nawet jeśli różnica wynosi teraz 18 sekund.

16:42 – znowu Woods!

Kanadyjczyk jest nie do utrzymania. Próbuje wyjść sam, ale czterech mężczyzn wciąż tam jest!

16:39 – Woods przyspiesza

Kanadyjczyk płonie. Atakuje tylko 4 zawodników, w tym Francuza Gaudu i Alaphilippe!

16:39 – pięciu mężczyzn na czele

Flagowa grupa składa się z Woods, Valverde, Pogacar, Alaphilippe i Gaudu. Między nimi rozegra się zwycięstwo!

Czytaj więcej

Liège-Bastogne-Liège (jazda na rowerze): przydatne informacje

Jak to często bywa, zawodnicy mają ponownie znaleźć się na horyzoncie podczas Flèche Wallonne w placówkach Liège-Bastogne-Liège. Julian AlfilibiZwycięzca w środę na szczycie w Mur de Huy jest więc jednym z głównych kandydatów, takich jak Primoz Roglic, Alejandro Valverde i Michael Woods czy Francuz David Gaudu i Warren Barguil. Do grupy pretendentów powinniśmy również zaliczyć Tadij Bogacar i Mars Hershey (Zjednoczone Emiraty Arabskie), którym odmówiono Flèche Wallonne w środę z powodu przypadków Covid-19 w ich zespole, ale tym razem powinni mieć możliwość udziału.

Organizatorzy Liège-Bastogne-Liège dokonali tylko jednej znaczącej zmiany w przebiegu tej edycji 2021 (259,5 km), zastępując wybrzeże Maquisard wybrzeżem Desnié. Co do reszty, trasa będzie stosunkowo znajoma, zwłaszcza wspinaczka na La Redoute i La Roche-aux-Faucons w finale. Profil kursu:

Liège-Bastogne-Liège będzie korzystać z transmisji na żywo w telewizji w niedziele od godziny 15:15. Francja 3, I od 1:25 po południu Eurosport 2. Dostępna jest również retransmisja strumieniowa, Na stronie internetowej France Télévisions (Wstęp wolny) od 13:35, a na Eurosport Player (płatny) od 13:25. Przeżyj również wyścig bezpośrednio i skomentuj powyżej

Na trzecim miejscu w zeszłym roku Tadej Pogacar po raz pierwszy w swojej karierze wygrał Liège-Bastogne-Liège kosztem sprintu.

READ  Mateusz Morawiecki, niezbyt wysportowany