Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liège Baston Liège | Michael Woods mówi: „Gdy zostało 100 metrów, myślałem, że wygram”.

Michael Woods w niego wierzył. Trzynaście kilometrów przed wysadzeniem wyścigu dokładnie tam, gdzie zaplanował: w Roches-aux-Faucons, ostatnia trudność w Liège-Bastogne-Liège, po prawie 250 kilometrach i ponad sześciu godzinach w siodle. Jego główna ofiara: Primo Roglic, numer jeden na świecie i obrońca tytułu.
Simon DrouinSimon Drouin
Dziennikarstwo

Tylko czterech jeźdźców trzymało się przebitego koła Ottawy, nie najmniej: mistrz świata Julian Alavelippi, nowo odznaczony Flash Waloon, Tadige Bogar, zwycięzca ostatniego francuskiego wyścigu, Alejandro Valverde, czterokrotny zwycięzca i David Gaudu, młody francuski wspinacz, którego aktywność rośnie.

Matisse Olive Portrait, Associated Press

Tadige Bogar

Woods sprowadził go z powrotem o dwie mile, gdzie droga prowadziła w górę po raz ostatni przed drutem. Z zaciśniętymi zębami Alaphilippe, który jesienią grał kata w tym samym miejscu, wraca z pozostałymi trzema po nim.

Pomimo starań Roglic i Ineos, którzy wcześniej promowali wyścig na słynnej Redoubt Hill, 107mi O występie Dziekana zdecyduje pięciu wybitnych ludzi.

Woods, który marzył o zostaniu pierwszym Kanadyjczykiem, który otrzyma pamiątkę *, nie jest już równie pewny swojego sprintu, jak wskazał na naszych stronach dwa dni wcześniej.

Wchodząc do Liège, na krótko przed Czerwonym Płomieniem, podjął próbę ataku, na który Alaphilippe chętnie odpowiedział. Stamtąd zobowiązał się podążać za Valverde, uznanym Hiszpanem, który obchodził swoje 41. urodzinymi Rocznica.

Pierwsze koło, były mistrz świata, jako pierwszy strzelił do wroga na odległość 250 metrów. Woods włożył wysiłek na 100 metrów dalej, ale wszystko, co zrobił, to tor dla potężniejszego Alaphilippe (Quick-Step) i Pogačar (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

22-letni Słoweńczyk skoczył prosto do Francuza, aby wygrać swój pierwszy klasyczny mecz w niedzielę.

Matisse Olive Portrait, Associated Press

Słoweńczyk Tadej Pogačar, drugi z lewej

Bogar, pozbawiony strzały walońskiej, odpowiedział w środę z powodu dwóch pozytywnych testów na COVID-19 w swoim zespole: „Prawie zaniemówiłem”.

Alaphilippe, który został opuszczony w zeszłym roku po nieregularnym sprincie, gdy zbyt wcześnie uniósł ręce, pochwalił kontrolę nad „Zjawiskiem”.

– Tadige Bogar bardzo dobrze wykonał sprint. Miał odpowiedni moment. Miał siłę: Gratulacje dla niego. Nie żałuję.

Podium zajął Gaudu (Groupama), a za nim Valverde (Movistar) i Woods.

„Niestety był szybkim sprintem” – powiedział Woods pół godziny później. Podążałem za Valverde, ale wcześnie osiadłem na wietrze i stworzyłem jeszcze większą moc ssania dla Bujar i Alavelippi. W przeszłości bym zaczął [le sprint] Na ostatnim miejscu, ale po fakcie łatwo to stwierdzić. ”

Rozczarowany, ale dumny

W czwartym środowym wyścigu na Flèche Wallonne, gdzie obwiniał się za to, że nie awansował do finału, debiutant Israel Start-Up Nation nie żałował zakończenia 259-kilometrowego testu.

„Oczywiście jestem trochę rozczarowany, ponieważ jestem piąty w grupie pięciu osób. Ale jestem bardzo dumny ze sposobu, w jaki prowadziłem La Roche-aux-Faucons. Czułem się naprawdę mocny. Pobiegłem wyścig, który chciałem. chciał zaatakować La Roche-aux-Faucons i ożywić rasę ”.

Kolega i przyjaciel Guillaume Boivin, po przejściu na emeryturę w La Redoute (223mi Kilometry), a następnie ostatnie 10 kilometrów w autobusie zespołu.

To wciąż ekscytujące ”- powiedział 31-letni Montreller. Mieliśmy Mike’a in Emperors, który był naprawdę twardy. W takim wyścigu po 260 kilometrach wszystko może się zdarzyć. Było wiele uczuć. Mieliśmy niesamowity wyścig jako zespół. Mike był super silny, ale nie zawsze kończy się tak, jak chcesz. Możemy być dumni. ”

Na chrzciny w Liège-Bastogne-Liège Boivin został poproszony o wsparcie swoich dowódców, w tym potężnych łotewskich Krists, Neilands (25mi), Na Côte de Wanne, 90 km od końca.

READ  Auxerre i Costel w środku koszmaru w Lille, wielki występ między Montpellier i Trois... Wiele wyników Ligue 1 w pierwszej połowie!

„Poziom jest imponujący. Fajny, bo to ostatnia rzecz, za którą tęskniłem. Zrób to z przyjacielem i idź wygrać, to jest jeszcze lepsze. zabawne i wróciło do wyścigów ”.

Hugo Houle, trzeci Kanadyjczyk w wyścigu, odegrał podobną rolę jak Boivin dla Astana-Premier Tech. Udał się na wybrzeże Mont-le-Soui (164mi Kilometr), gdzie został pozostawiony. Do tej pory siał wiatr na jego duńskiego lidera, Jakoba Vogelsanga, który został koronowany na tych drogach w 2019 roku.

„Moje objawy przeziębienia pojawiły się ponownie” – powiedział Saint Pertieu, który cierpiał na oskrzela i jedno ucho po przeprowadzonej w piątek sesji ankietowej dotyczącej zimnej pogody.

„Nie chciałem się zbytnio męczyć, ponieważ czułem, że osiągnąłem swój limit. […] Nie jestem nieszczęśliwy, ale na tym poziomie nie przychodzisz bawić się najnowszymi przybyszami. Powinien wynosić 100%. Wykonała zaplanowaną misję, a poza tym trzeba poświęcić się. ”

Kazachski zespół z Quebecu był dobrze reprezentowany przez cały wyścig z Omarem Fraeli, Luisem Leonem Sanchezem i Alexem Aranborough. Przyspieszenie Woodsa było skazane na Fuglsang. Wicemistrz olimpijski przybył z drugim setem, zajmując 12. miejscemi Za 9 sekund, tuż przed Roglicem.

„Bardzo, bardzo solidne”

Hall pochwalił występ Woodsa, który był w stanie pogratulować mu osobiście, gdy trenerzy obu drużyn stali obok siebie.

„Był dzisiaj bardzo, bardzo solidny i wyraźnie najsilniejszy dzięki wysiłkom, jakie włożył w La Roche-aux-Faucons. Zasługuje na podium w wyścigu, który osiągnął, ale może być z siebie dumny, biegł bardzo dobrze”.

Pomimo niezwykle dynamicznego wyścigu, naznaczonego indywidualnym zerwaniem z ekwadorskim Richardem Carabazem, Ineos musiał zadowolić się 11mi Miejsce bieguna Michel Koyatkovsky.

Wieczorem Woods, Boevin i kolega z drużyny Reto Hollenstein wsiadają do prywatnego samolotu właściciela ich drużyny, rodowitego Montrellera Sylvaina Adamsa, aby udać się do Szwajcarii w ramach przygotowań do Tour de Romandie, który rozpocznie się we wtorek.

READ  Giroud, Kimpembe, CR7, Di Maria, PSG: informacja o szóstym okienku transferowym w piątek

Przechodząc na emeryturę za pierwszym podejściem w 2016 roku, Woods nigdy nie ukończył więcej niż dziewięć w swoich następnych pięciu startach w Liège, Baston Liège.

Tak, właśnie wtedy byłem bliski zwycięstwa. Mimo, że w 2018 roku zająłem drugie miejsce, dziś grałem w karty lepiej. [dimanche]. Mając jeszcze 100 metrów do końca, myślałem, że wygram … Właśnie zobaczyłem swoją nogę, kiedy Alaphilippe przejechał mnie w prawo. Ale to najlepszy sposób na zarządzanie pomnikiem i jestem dumny z zespołu. ”

Wyścig szosowy Igrzysk Olimpijskich w Tokio, jego największy cel w tym roku, który odbędzie się 24 lipca, zapowiada się na ekscytujące wydarzenie.

* Liège Baston Liège, Milan San Remo, Flanders Tower, Paris Roubaix i Tour de Lombardy to tak zwane pięć tras rowerowych.

Mistrz świata poświęca się

Matisse Olive Portrait, Associated Press

Demi Fullering

Kobieca impreza Liège-Bastogne-Liège również została zidentyfikowana w pięcioboju, ale na tym podobieństwo w scenariuszu się skończyło. Po sprzątaniu w La Roche-aux-Faucons, holenderska mistrzyni świata Anna van der Bregen (SD Worx) poprowadziła swojego rodaka i koleżankę z drużyny Demi Vollering do swojego pierwszego dużego zwycięstwa. Święta po raz siódmy we Flèche Wallonne, w środę, van der Breggen stanął na czele Volleringa do mety. Drugie miejsce zajął holenderski Animec A.V. Fletten (Movistar), a za nim mistrzyni Włoch Elisa Longo Borghini (Trek).