Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lille to solidny lider, Paryż to myśliwy, Lens jako sędzia … Niesamowity scenariusz na koniec sezonu – Ligue 1

Opuszczając Lyona (2-3) w niedzielny wieczór, Lusk zrobił kolejny krok w kierunku tytułu PSG, a Monaco wciąż pożąda cztery dni po zakończeniu sezonu.

W niedzielny wieczór napięcie mogło być jeszcze bardziej szalone w wyścigu o tytuł w I lidze. Jeśli Lyonowi udało się utrzymać prowadzenie do końca, zamiast odpowiednio pokonać Lille w drugiej połowie (2-3), to czołowa czwórka turnieju przeplatała się na dwa punkty. Na cztery dni przed końcem sezonu scenariusz miał być absolutnie oszałamiający. Ale klęcząc, Lyon niewątpliwie pożegnał się ze swoimi ambicjami, nawet jeśli nadal ścigał się o miejsce na podium w niedzielną wycieczkę do Monako, która byłaby warta złota. Będzie to też ostatni szok wśród czołowych kwartetów. Ale czy Losk utrzyma przewagę, z niewielkiej jednostki nad mistrzami Paryża i dwoma w Monegasque TGV?

Paryż i jego kalendarz ważony

W niezwykłej serii pięciu kolejnych zwycięstw w Ligue 1, a zwłaszcza ponad dziewięciu kolejnych meczów we wszystkich rozgrywkach bez utraty żadnej bramki, klub emiracki jak dotąd osiągnął wspaniały finałowy wyścig. Jego wynik będzie w dużej mierze zależał od tego pojedynku z Lyonem, nawet jeśli ostatnie dwa dni również nie wydają się łatwe po przyjęciu Rin i wycieczce do Lens. Blood and Gold, którzy ogłosili się prawdziwymi władcami tej bitwy o tytuł, ponieważ w przyszły weekend pojadą do Paryża, zanim powitają Lille. I uwaga, Linsa nie przegrała w lidze przez 13 meczów, co pozwoliło im walczyć o piąte miejsce. Na papierze Paris Saint-Germain ma najlepszy harmonogram z Reims w domu, a także z Lens oraz wycieczki do Rennes (dzień 36) i Brest (dzień 38). Ale panujący mistrzowie będą musieli poradzić sobie z szalonym zakończeniem sezonu, podwójnym pojedynkiem w półfinale Ligi Mistrzów z Manchesterem City, a także w połowie Coupe de France z Montpellier. Nie wspominając oczywiście o dwóch możliwych finałach, które mogą nastąpić. Czy będą w stanie zrobić to wszystko naraz? Rzeczywiście, początek reakcji jest skierowany przeciwko obywatelom w tę środę.

READ  Francuska liga 1: Zarządzanie ramadanem .. Co odwróci Julien Fournier Christophe Galtier?

Kalendarz czterech drużyn grających w tytuł:
1- Lille (73 punkty)
35mi Dzisiaj: miło odbiór
36mi Dzisiaj: przejdź do Lens
37mi Dzień: Witamy w Saint-Etienne
38mi Dzisiaj: idź do Angers

2- Paris SG (72 punkty)
Półfinałowy pierwszy mecz Ligi Mistrzów: otrzymaj Manchester City
35mi Dzisiaj: witamy w Lens
Drugi mecz półfinałowy Ligi Mistrzów: Jedź do Manchesteru City
36mi Dzisiaj: jedź do Rennes
Półfinały Coupe de France: jedź do Montpellier
37mi Dzisiaj: przyjęcie Reims
38mi Dzisiaj: jedź do Brześcia

3- Monako (71 punktów)
35mi Dzisiaj: Leon cię wita
36mi Dzisiaj: jedź do Reims
Półfinały Coupe de France: jedź do Romilly
37mi Dzisiaj: otrzymanie Ren
38mi Dzisiaj: przejdź do Lens

4- Lyon (67 punktów)
35mi Dzisiaj: jedź do Monako
36mi Dzisiaj: odbiór Lorient
37mi Dzisiaj: jedź do Nimes
38mi Dzisiaj: miło odbiór

Gol Icardiego w ostatniej minucie przeciwko Saint-Etienne 18 kwietnia (3-2)