Lille to solidny lider, Paryż to myśliwy, Lens jako sędzia … Niesamowity scenariusz na koniec sezonu – Ligue 1

Opuszczając Lyona (2-3) w niedzielny wieczór, Lusk zrobił kolejny krok w kierunku tytułu PSG, a Monaco wciąż pożąda cztery dni po zakończeniu sezonu.

W niedzielny wieczór napięcie mogło być jeszcze bardziej szalone w wyścigu o tytuł w I lidze. Jeśli Lyonowi udało się utrzymać prowadzenie do końca, zamiast odpowiednio pokonać Lille w drugiej połowie (2-3), to czołowa czwórka turnieju przeplatała się na dwa punkty. Na cztery dni przed końcem sezonu scenariusz miał być absolutnie oszałamiający. Ale klęcząc, Lyon niewątpliwie pożegnał się ze swoimi ambicjami, nawet jeśli nadal ścigał się o miejsce na podium w niedzielną wycieczkę do Monako, która byłaby warta złota. Będzie to też ostatni szok wśród czołowych kwartetów. Ale czy Losk utrzyma przewagę, z niewielkiej jednostki nad mistrzami Paryża i dwoma w Monegasque TGV?

Paryż i jego kalendarz ważony

W niezwykłej serii pięciu kolejnych zwycięstw w Ligue 1, a zwłaszcza ponad dziewięciu kolejnych meczów we wszystkich rozgrywkach bez utraty żadnej bramki, klub emiracki jak dotąd osiągnął wspaniały finałowy wyścig. Jego wynik będzie w dużej mierze zależał od tego pojedynku z Lyonem, nawet jeśli ostatnie dwa dni również nie wydają się łatwe po przyjęciu Rin i wycieczce do Lens. Blood and Gold, którzy ogłosili się prawdziwymi władcami tej bitwy o tytuł, ponieważ w przyszły weekend pojadą do Paryża, zanim powitają Lille. I uwaga, Linsa nie przegrała w lidze przez 13 meczów, co pozwoliło im walczyć o piąte miejsce. Na papierze Paris Saint-Germain ma najlepszy harmonogram z Reims w domu, a także z Lens oraz wycieczki do Rennes (dzień 36) i Brest (dzień 38). Ale panujący mistrzowie będą musieli poradzić sobie z szalonym zakończeniem sezonu, podwójnym pojedynkiem w półfinale Ligi Mistrzów z Manchesterem City, a także w połowie Coupe de France z Montpellier. Nie wspominając oczywiście o dwóch możliwych finałach, które mogą nastąpić. Czy będą w stanie zrobić to wszystko naraz? Rzeczywiście, początek reakcji jest skierowany przeciwko obywatelom w tę środę.

READ  Nadal masz nadzieję, że Di Maria się rozciągnie?