Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Siatkówka – Ligue A (H): Kevin Tilly w Tours od dwóch lat

Siatkówka – Ligue A (H): Kevin Tilly w Tours od dwóch lat


Wysłano 26 kwietnia 2021 r. O 15:13

Aureli Sakelli

Tours ogłosił w poniedziałek, że podpisał kontrakt z francuskim napastnikiem reprezentującym międzynarodową reprezentację Kevinem Tilly (30) na następne dwa sezony. Odkryje mistrzostwo Francji!

Po Nicolasie Le Jouve (Montpellier) i Antoninie Rozierze (Paryż) kolejny kluczowy zawodnik francuskiej drużyny siatkarskiej zdecydował się wrócić do mistrzostw Francji po pobycie za granicą. To Kevin Tilly, który strzelił gola przez następne dwa sezony w Tours. Po wyeliminowaniu z ćwierćfinału francuskiej Premier League, Chomon, TVB chciał uderzyć rynek transferowy, więc jest graczem, który ma 114 niebieskich wyborów, który dołączył do czołowego klubu w pierwszej dekadzie XXI wieku. ” To dobry czas na powrót do Francji i bardzo się cieszę, że mogę to zrobić w Tours. TVB jest jednym z najpopularniejszych klubów we Francji i jest zwycięzcą. Przyjechałem tu specjalnie, aby wygrać! „Syn trenera Laurenta Tilly’ego wyjaśnił podczas konferencji prasowej.

Tilly nigdy nie grała w Lidze A.

Choć może się to wydawać niewiarygodne, 30-letni Kevin Tilly nigdy nie grał we Francji dla profesjonalistów. Przejeżdżany przez Cagnes, National Volleyball Centre, Kanadę i Stany Zjednoczone podczas treningu, brat koszykarzy Killiana (grającego w NBA w Memphis) i Kim (grającego w Japonii) rozpoczął karierę w Rawennie we Włoszech w 2013 roku, zanim dołączając do Izmiru w Turcji w 2014 r., Kidzerzen Kozli w Polsce w następnym roku, następnie odkrył Pekin w 2017 r., przed powrotem do Włoch, do Modeny w 2018 r. i wracając do Polski, do Warszawy, do 2019 r., I wreszcie podpisanie kontraktu z Top Volley Latina, niedaleko Rzymu, w tym sezonie. Ale jego drużyna walczyła i zajęła ostatnie miejsce w sezonie zasadniczym i przedostatnie miejsce w meczach klasyfikacyjnych od piątego do dwunastego. W następnym sezonie Kevin Tilly odkryje League A. Ale w międzyczasie ma do osiągnięcia wielki cel z Bluesem: zdobycie pierwszego medalu olimpijskiego w historii francuskiej drużyny siatkówki mężczyzn.

READ  Przed Marsylią – Strasburg: okienko transferowe, przygotowania, sampaoli… co za zmiana na trzecim miejscu dla OM