Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zapasy / Mistrzostwa Europy. Olimpijskie nadzieje zapaśnika Bessontine Stephane Clément zanikają

Podczas swoich pierwszych startów w Mistrzostwach Europy w Warszawie zapaśnik CPB Bessontine Stefan Klémann (Greco-Roman, 67 kg) nie rozpędził się w porównaniu z pierwszym spotkaniem.

Na polskie dywany splunął w sobotę Stefan Kleiman. Zapaśnik Pugilistique Bisontin (CPB) miał nadzieję, że po raz pierwszy weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które pozwolą mu również spełnić swoje olimpijskie marzenie …

Ale od początku zawodów Bessontine spotkała się z wielką krytyką, odkąd Zaur Kapalev został rozstrzygnięty przez losowanie. Ten ostatni miał solidne osiągnięcia, takie jak brązowy medal na Mistrzostwach Europy 2018 i złoty medal na Igrzyskach Śródziemnomorskich w 2019 roku.

Stojąc twarzą w twarz z zapaśnikiem przez Alpy, Stefan Clément był oszołomiony na początku swojej walki dzięki słabej przyczepności na ziemi. Kapalev zdołał zdobyć pięć punktów w pierwszej rundzie. W drugiej rundzie Frank Comtoua pobiegł za wynikiem. Pomimo swojej odwagi i poświęcenia, niestety nie udało mu się odwrócić i skłonić (3-5).

„Rozgrywanie pojedynczej walki na tego typu spotkaniach europejskich zawsze jest frustrujące” – szepnął jego trener Stephane Lamy, który zdał sobie sprawę z dobrego występu zapaśnika ze stolicy Comtos. „Wszystko grało na podłodze, czas się skończył…”, podsumował technik CPB.

READ  Olivier Giroud otwiera drzwi do międzynarodowej emerytury