Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„To szok” dla Hamiltona, gdy Mercedes prowadzi w Bahrajnie

„To szok” dla Hamiltona, gdy Mercedes prowadzi w Bahrajnie

Lewis Hamilton za kierownicą swojego mercedesa.
Hamada Muhammada/Reuters

Po zdominowaniu czwartkowych sesji treningowych na torze Sakhir Lewis Hamilton powiedział, że był zaskoczony dobrym występem Mercedesa.

Wywiad został przeprowadzony za pośrednictwem mikrofonu Motorsport.comBrytyjski kierowca Lewis Hamilton powiedział, że jest zaskoczony występem Mercedesa w Bahrajnie, gdzie w sobotę (16:00) odbędzie się pierwsze Grand Prix sezonu Formuły 1 2024. „Nie rozumiem. To szok, w czym się znaleźliśmy, ale akceptujemy to”. W czwartek w Bahrajnie oba Mercedesy uzyskały najlepsze czasy w dwóch rundach bezpłatnych prób: 1:30,374 dla Hamiltona, a za nim jego kolega z drużyny i rodak George Russell (+0,206). Srebrne Strzały były szybsze niż Ferrari i Red Bull.

Siedmiokrotny mistrz świata nadal chce zachować umiar: „Nie należy jednak dać się ponieść emocjom, należy się skupić i dalej pracować nad ustawieniami. I spróbuj wydobyć więcej. (…) Myślę, że tempo w długich wyścigach jest dalekie od tempa np. Red Bulla, więc na tym poziomie wciąż mamy nad czym pracować. Bezpłatne treningi będą kontynuowane w piątek o 13:15, przed kwalifikacjami o 16:40.

READ  Wirus koronowy zmusił zespół Alpecin-Deceuninck do poddania się