Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenisiści: Garcia spada swobodnie? Bartoli myśli, że wie dlaczego

Aurélien Canot, Media365, Wysłano wto 28 marca 2023 12:03

Mówiąc o słabym początku sezonu Caroline Garcia, Marion Bartoli przemawiała w tę niedzielę w RMC w ramach „Bartoli Time”. Była mistrzyni Francji ma swoją opinię na temat tego niepowodzenia Francuzki, która zakończyła 2022 rok jako kula armatnia, ale od tego czasu nie została uznana.

Odejście Bertranda Perreta przywołuje „atmosferę, która nie jest już tym, czym była kiedyś”, a teraz fizjoterapeutkę i psychoterapeutkę Laurę Lugobel, podczas gdy tenis, podobnie jak wyniki Caroline Garcii, został usunięty z wejścia do Miami i trafił dwa razy w ciągu dziewięciu dni przez Nie ma 74-letniej na świecie Rumunki Sorany Cirstei. Początek sezonu Lyonnaise to tylko cień jego zawrotnego końca do 2022 roku. W tej chwili dopiero czwarte miejsce na świecie pozwala przypomnieć, że Garcia, który kilka miesięcy temu dotarł do półfinału US Open, zanim został pierwsza Francuzka, która zdobyła tytuł Masters, nie jest nadal częścią pierwszej piątki. Ale prawdopodobnie nie potrwa to długo, jeśli szybko nie wróci do poziomu, jaki był jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Zwłaszcza po rozstaniu tego trio, które czyniło cuda, szczególnie w Cincinnati i Nowym Jorku, niespokojnych do granic możliwości, Perret i Le Goubil precyzyjnie pozwolili Francuzce odzyskać zdrowie. Marion Bartoli, która poruszyła ten temat w ubiegłą niedzielę RMC W swoim programie „Bartoli Time” również martwi się o swojego rodaka, tak samo jak próbuje dociec, co mogło się stać. Ponieważ dla byłego mistrza coś niewątpliwie się wydarzyło.

Bartoli: „Coś musiało się stać”.

„Patrząc na wyniki, jest to poważne, ponieważ kiedy masz strukturę, która działa… to nie jest trywialne. Coś musiało się wydarzyć, co spowodowało to odejście. Bo to Bertrand Perret, który odszedł, i Laura Le Goupil, która również była ten, który odszedł. Odszedł, bo to ona ogłosiła to na swoim koncie na Instagramie. I mam problem ze zrozumieniem, dlaczego opuścili statek, kiedy wszystko działało bardzo dobrze (…) Możemy to zobaczyć gdzie indziej. jej wiadomość na jej koncie na Instagramie na zdjęciu trójki. Jedna z nich jest w Cincinnati, gdzie miała już za sobą wspaniały tydzień, który rozpoczął jej finał sezonu uderzeniem w US Open i historycznym zwycięstwem w turnieju Masters. A Bartoli jest pochłonięty rozwojem Garcii w sezonie 2022, którego jego fani nie zapomną. „Grała naprawdę dobrze w zeszłym roku, zaczynając od Rolanda Garrosa, gdzie wygrała debel z Kristiną Mladenovic. Za nią była rozpalona i kontynuowała. Świat nr 1 Iga Świątek na ojczystej ziemi w Polsce, a następnie wygrał wiele zapałki. Myślałem, że wszystko w końcu się ułożyło. Mogła wchodzić w interakcje na różnych powierzchniach, w różnych warunkach, wszystko po prostu się ułożyło.

READ  Mbappe naprawdę chce wyjechać w styczniu, zbombardowany piorunem Paris Saint-Germain!

Bartoli: „Poza zmianą podwozia, Caro ma również do czynienia z nową sytuacją”

Analiza, która sprawia, że ​​zwyciężczyni Wimbledonu 2013 jeszcze bardziej się zastanawia, która mimo to ma własny pomysł na wyjaśnienie bardzo złożonej sylaby w Lyonnaise, ponieważ ona też tego doświadczyła. „Nawet jeśli zachodzą zmiany w jego strukturze, trudno mi zrozumieć, że nie znajduje już swoich standardów. Ponieważ zwykle gracz, który rozumie, jak to działa, może to powtórzyć, nawet z innymi ludźmi. Myślę, że może być również psychicznego sprzeciwu (…) Ponieważ nie mierzymy presji, z którą trzeba sobie poradzić. A z tym nowym stanem i faktem, że w końcu może wywierać na siebie większą presję i może się bawić. I dużo gra na pole, więc trudno, kiedy się zgubisz. Caro jest wrażliwą dziewczyną i ona też to ma. Sytuacja do opanowania, poza tą zmianą struktury (…) Będąc tam, w 2007 roku, z tymi ogromnymi światłami które do mnie dotarły, wiem, że radzenie sobie z presją jest bardzo skomplikowane. A jeśli García potrzebuje pomocy, Bartoli, w ten sam sposób, w jaki wiedziała, jak ożywić Yelenę Ostapenko, gotowy jej pomóc. „Trening Karo na Roland-Garros, zrobię to rób to z wielką przyjemnością, bez problemu (śmiech).” List przyszedł.