Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczęście bogactwa i irytacji / Francja / Paris Saint-Germain / SOFOOT.com

Wicemistrz Francji Paris Saint-Germain prezentuje się – w ciągu miesiąca – liderów Realu Madryt, Holandii, Mediolanu, Achrafa Hakimi i kapitana FC Barcelony, Lionela Messiego. Czterech z nich było pod koniec dekady, ale to przybycie 34-letniego Argentyńczyka i sześciokrotnego Złotego Piłki naprawdę nadaje PSG 2021-2022 wygląd. Albo o tym, jak bestia, która straciła tytuł mistrzowski, właśnie zapewniła najbardziej imponującą passę transferową w swojej historii – na papierze – przed rozpoczęciem sezonu, który wyjdzie tylko dzięki zdobyciu pierwszego miejsca.

Od 2011 roku, kiedy Paris Saint-Germain upadł w Lidze Francuskiej, wyszły na jaw wielkie manewry. Co martwi szyję, to przekonanie, że katarscy właściciele nie są zainteresowani mistrzostwami Francji. 2012: Montpellier wyprzedza Paris Saint-Germain prowadzone przez Carlo Ancelottiego dla Hexajol, po potknięciach Zlatana Ibrahimovicia, Thiago Silvy i Ezequiela Lavezziego w stolicy. 2017: Leonardo Jardim i jego gang zwrócili się przeciwko Francji i Paris Saint-Germain. następujące ? Daniel Alves, Neymar i Kylian Mbappe zostali przeszmuglowani do Paryża. 2021: Lille zostaje mistrzem Francji przed Mauricio Pochettino i jego zespołem. Co wygeneruje kolejne letnie okno transferowe? Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Achraf Hakimi, Georginio Wijnaldum i Lionel Messi. Wszystko bez utraty przewoźnika. Krótko mówiąc, kiedy Doha jest wściekła, Kolumbia Brytyjska rozgrzewa się. Wiele. bez dachu. Nawet jeśli czterech z pięciu letnich rekrutów przybędzie bez najmniejszej opłaty transferowej, musimy być niegrzeczni, gdy powiemy, że PSG zaoferowało pięciu posiadaczom, w tym kapitanom Barcelony i Realu, za jedyne 60 milionów euro. Czy zła wiara na to pozwala? Zdecydowanie. To jest gra.

Dzięki za? Dziękuję Wuhan

Mimo wszystko PSG w zasadzie wykorzystało kilka okoliczności, aby znacznie wzmocnić swój skład. Kryzys zdrowotny dotknął większość największych europejskich klubów, w szczególności hiszpańskich gigantów. Od tego czasu rynek wolnych agentów stał się tak samo ekscytujący jak rynek NBA, a w tej grze, z dobrą pomocą bogatego płatnika państwowego, jak zawsze, PSG może nadal powiększać miliony i zapewniać agentom powrót do domu najbardziej pożądanych graczy na Obwód prądu stałego. Tak więc Lionel Messi jest graczem PSG i będzie miał radość i zaszczyt odkryć francuskie szaleństwo: udziela wywiadu w języku, który w wieczory meczowe opanowuje tylko Laurent Paganelli, zajmując 3/10 cala. drużyna, aby zostać wyszydzonym przez jego kraj fani Na portalach społecznościowych pomylił to z Antoine Compoire lub Frédéric Antonetti pewnego listopadowego wieczoru, grając ze sponsorem Pitch na polu jednego styczniowego wieczoru w Niort, krótko mówiąc, jednym z najlepszych graczy w historii tego sportu, przeznaczonym do gry . Tylko w jednym klubie będzie nosił koszulkę Paris Saint-Germain w tym samym czasie co Neymar, Mbappe, Di Maria, Verratti, Sergio Ramos i Colin Dagba. Dla fanów nadchodzącej wersji FIFA to świetna wiadomość. Dla Mauricio Pochettino, paryskiego trenera, który przed przyjazdem do stolicy miał do czynienia ze swoim byłym bywalcem i nie wygrał nic z ławki, jest to początek problemów. Z takim zespołem Argentyńczyk nie ma wymówek ani innego wyboru, jak tylko wygrać to wszystko, przeglądając swoje ego w szatni. Tak, w tej grupie jest dużo przyjaźni i miłości, ale niektórzy będą musieli czekać na błędy innych, zwłaszcza w klatkach.

READ  Igrzyska Olimpijskie. To są gwiazdy, które mogą pisać historię

Czy jest lepszy niż Nantes 1995, Mission Impossible?


Ten PSG, skrojony, by to wszystko wygrać, czy naprawdę może to zrobić? Aby dowiedzieć się, jak to wszystko wygrać. Czy w samej Ligue 1 zdumiewający rekord FC Nantes z 1995 roku – 32 niepokonane mecze w lidze – mógłby się oprzeć takiej flocie? Wciąż mówimy o PSG, które nawet pod rządami QSI było w stanie rozprzestrzenić się na niektórych stadionach we Francji pomimo swoich supergwiazd (Bastia, Nice, Reims, Jancamp, Lille, Lorient itp.)
Nawet jeśli odzyskanie tytułu mistrza jest obowiązkowe, Doha jest szczególnie w kierunku pucharu z dużymi uszami. Kiedy ustawiasz się pomiędzy Messim Mbappe i Neymarem, marzysz tylko o awansie po dwóch udanych ostatnich kampaniach. Ale niektórzy czekają, by nie usłyszeć zwykłego zdania: „Miliony nie kupują tytułów”. Tam też jest gra.
Ale prawie zapominamy, że taka ofensywna siła zaburzy równowagę całego gmachu i że w pierwszej zorganizowanej i zdyscyplinowanej opozycji PSG podzieli się na dwie części i odnajdzie swoje stare demony: stos gwiazd kosztem realnej grupy. Ale PSG jest tak zbudowane, to jego DNA. Dlatego nieżyjący już Franciszek Borelli z Austrii zaciągnął Richarda Niederbachera, ponieważ jego główną cechą było „ Przystojny w koszuli Paris Saint-Germain W Paryżu do jego historii, biografii jego twórców, jego centralnej pozycji i aury kosmopolitycznego miasta potrzebne są gwiazdy, cyrkonie i brokat. Musi świecić. Cały czas. Stolica klubu nie była wreszcie tak blisko zgodnie z wolą swoich historycznych piłkarzy, tak jak to było latem 2021 roku, kiedy los zdecydowanej większości atakujących graczy na świecie miał się rozwijać pod tą samą koszulką.To jest Paris Saint-Germain. Klub, który jest irracjonalny, wręcz w swojej rekrutacji, ale ma na celu uwieść fanów, sprawić, by ludzie marzyli, sprzedawać swoje koszule na pięciu kontynentach.

READ  Bajrang Bunia przegapi Mistrzostwa Polski w klasyfikacji generalnej i zdecyduje się trenować w Rosji

Doha wreszcie trzyma Messiego

W 2011 roku właściciele Kataru rozpoczęli szalone odkrycie: odkryli nowego Lionela Messiego. Ponieważ nie udało im się go znaleźć na jego szkoleniu, początkowo pomagał im kryzys zdrowotny, katastrofalne zarządzanie gospodarką pieniędzy z Barcelony i Doha. Oto Lionel Messi, ten prawdziwy, z PSG. Jeśli wierzyć szaleństwu, które ogarnęło Le Bourget w ostatnich dniach, to pojawienie się wywoła coś bezprecedensowego w klubie w stolicy. Radość, oczekiwanie, stres, ale też zazdrość i szalona chęć zobaczenia upadku tego złotego domu. To jest PSG oszukiwaćCzy zdradzi swojego najwierniejszego fana? Absolutnie. Kiedy zmierzysz się z Sousa, Evertonem, Semacem, Martelem, Odekiem, Edmilsonem lub innym Landrinem, mierzysz szansę wybrania swojej koszulki, która płynie między Messim, Ramosem, Neymarem i Mbappe. Ponieważ, jak powiedział Frank Dubusque wpodstępDobrze jest być bogatym.

przez Mateusza Fore