Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Od wiosłowania po tor wyścigowy: Marion Collard, konkurencja jest we krwi

La Toulousine Marion Collard to czarująca kobieta, która sprawia, że ​​jej sport błyszczy na najwyższym poziomie. Ta rowerowa wróżka, która widziała siebie dotykającą triathlonu, od wielu lat uprawia wioślarstwo, rodzinny sport. Brązowy medalista mistrzostw świata U-23 na czterech łodziach w 2018 roku w Polsce dołączył do potentata wytrzymałościowego Berruyer 1 stycznia, po szczęśliwych okolicznościach.

były wioślarz

Francuska Federacja Kolarska zdecydowała się postawić na studenta inżynierii INSA Lyon po tym, jak był oszołomiony swoimi testami. „Fédé robi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić mi postęp i sukces” – potwierdza błyskotliwy członek CM Aubervilliers 93. Nigdy nie widziałem siebie, by zamawiać moim rodzicom rower i sprzęt o wartości 20 000 euro…”.

Światowa medalistka wioślarska Marion Collard błyszczy również w wyścigach rowerowych i treningowych w Borg, aby doskonalić swoje umiejętności.

Jej głośne występy otworzyły drzwi do rozszerzonego National Women’s Gathering. Wypadła z zawodów wytrzymałościowych, nie doceniając ścigania się w peletonie, wystawia na próbę swoje umiejętności wiosłowania na rzecz jazdy na rowerze. „Pomogło mi to z dolegliwościami serca i nóg” – wyjaśnia. Wspaniała ziemia uzyskana dzięki wiosłowaniu była dla mnie korzystna zarówno w przypadku krótkich wysiłków na torze, jak i sporadycznych chwil na drodze”.

Aby osiągnąć ten poziom w rekordowym czasie, nie wiosłowała ściśle mówiąc. Docenia swoje nowe środowisko i czuje się jak ryba w wodzie: „Program jest cały czas inny, jest bardziej profesjonalny. W spływie kajakowym masz wrażenie ślizgania się, na torze, to uczucie prędkości, które kocham”.

Wyjazd z centrum Bourges

Marion Collard opuściła tory we Francji i Bourges we wtorek wieczorem, aby wziąć udział w wyścigach szosowych i zakończyć karierę studencką. Nie bez żalu. „Jestem spokrewniona z grupą i moimi drogimi Clemence Schero i Aurora Bernoult” – powiedziała, a jej oczy błyszczały z emocji. W tej chwili z niecierpliwością czeka na decyzję techników FFC o jej wyborze do grupy kolegialnej Paris 2024.

READ  Młoda lekkoatletka w Acadia zainspirowana sukcesem Kanadyjek w Tokio

„Ocenią moje postępy i to, czy będę w stanie awansować w ciągu najbliższych trzech lat”. Czy spełni się jego marzenie o udziale w igrzyskach olimpijskich?

Ludovic Oregon