Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Świątek wysłał Polską do ćwierćfinału

Świątek wysłał Polską do ćwierćfinału

Polski numer 1 na świecie Ika Świadek po zwycięstwie z Hiszpanią (Grupa A) w Perth w poniedziałek zakwalifikował się do ćwierćfinału United Cup, turnieju tenisa mieszanego drużyn narodowych.

W 53 minuty pokonała w grze podwójnej Hiszpankę Sarę Soripes 6:2, 6:1 z Hubertem Hurcoxem przeciwko parze Soripes-Davidovic 6:0, 6:0.

Wcześniej Hurcox przegrał z Alejandro Davidoviciem 3:6, 6:3, 6:4.

Dzięki zwycięstwu z Hiszpanią, a następnie Polsce z Brazylią, wyszli na prowadzenie w grupie A i dotarli do ćwierćfinału.

W Sydney, w grupie F, Norwegia Caspera Rudina pokonała Chorwację, zajmującą 11. miejsce w rankingu ATP. Borna, były zawodnik nr 2 na świecie, znokautował Roję 6:4, 6:1. Wcześniej Malin Helko przegrała z Donną Vekich 7:5, 3:6, 6:3. Jednak Ruud połączył siły z Ulrike Eiker przeciwko Vekicowi i Ivanowi Todicowi, aby zapewnić zwycięski punkt Norwegom, którzy wznawiają grę w grupie po początkowej porażce z Holandią w grze podwójnej.

United Cup skupia osiemnaście krajów w sześciu grupach podzielonych pomiędzy Sydney i Perth. W ćwierćfinale spotkają się dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z drugiego miejsca w grupie.

READ  Polska przeznacza miliard dolarów na ograniczenie rosnących rachunków za ogrzewanie domów