Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Superbet Rapide & Blitz Polska Duda zgarnął zwycięstwo w 2022 r.

ten Superbet Rapide & Blitz z PolskiWtórny Wielka trasa szachowa 2022Koronacja zakończyła się na drucie Jan Krzysztof Duda Dziękuję za jego decydujące zwycięstwo w finale dnia. Z 24 punktami prowadzi z cennym półpunktem Viswanathan Anand Kto prowadził wydarzenie od początku do końca, zanim skończył fryzurę w biurze Jedenaście Aronian Zakończono w równowadze z Fabiano Caruana. Ten ostatni, który popisał się niesamowitym występem w Blitz (+ 102 punkty Elo!), przegrał swój genialny powrót o punkt później niż zwycięzca.

Należy zwrócić uwagę na bardzo zaszczytny występ MI, nawet jeśli wyprzedza go o ponad 100 punktów drugi najniższy w rankingu zawodnik w rozgrywkach. David Gavrillescu W rejonie Blitz z 6,5 / 18, w skali Raport Richarda I Radoslav Vojtasek.

Ostatni dzień Superbet Rapide et Blitz w Polsce dał nam zapierający dech w piersiach widok, z Anandem i Dudą na pierwszych miejscach, podczas gdy Karuana i Aronian, uwolnieni w Blitz, próbowali za wszelką cenę wrócić z prowadzącym duetem.

Duda, który wczoraj wieczorem tracił 1,5 punktu do Ananda (19), odegrał dobrą rolę w opóźnieniu w pierwszej rundzie, wygrywając z Madras Tigers. Od samego początku Anand wydawał się wykazywać pierwsze oznaki wyczerpania, co było początkiem rozpaczliwej sytuacji indyjskiej gwiazdy.

Duda ostatni dzień rozpoczął od walenia w lidera. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Po nadzwyczajnym występie w turnieju Rapid, Anand osiągnął 9,5 / 18 w dywizji Blitz. Jego słaby start ostatniego dnia był dla niego równie niebezpieczny jak porażka z nim Anton KoropowAutor dobrego poświęcenia jakości na rzecz swoich masowych żołnierzy Centralnych.

Mimo to Anand wycofał się, odnosząc w finale kluczowe zwycięstwa nad Rapportem i Vojtaskiem, ale tempo liderów AUT nie dało mistrzowi Indii bajki.

Anand nadal startuje w zawodach w wieku 52 lat! Zdjęcie: Maria Emilianova / Chess.com.

Wczorajszy zawodnik w dobrej formie Karuwana kontynuował swoje tempo, odnosząc drugie zwycięstwo z Rafordem, tym razem z czarnymi figurami, ponownie przegrywając bez przerwy. Amerykański GM mógł zapomnieć, co dorysować, a co stracić po swoim niesamowitym biegu.

READ  W Polsce strefa bezprawia w przebraniu stanu wyjątkowego
Karuwana zmierzyła się z większym sprzeciwem niż dzień wcześniej. Zdjęcie: Maria Emilianova / Chess.com.

W kolejnej rundzie, po bardzo emocjonującym meczu, Vojdassek powalił Caruanę na ziemię. Choć mecz był osobisty, Duda mógł podziękować koledze z drużyny, a jego sukces był ostatecznie decydujący.

Zawieszenie nie odstraszyło Caruany, a „trójka z rzędu” przeciwko Ducie zmusiła Korobova i Gavrilsa do zwycięstwa pod żądaniem, by rywale trzymali go blisko siebie. Amerykanin podniósł swój ranking FIDE Blitz do 2846, czyli o cztery punkty mniej.Hikaru NakamuraŚwiat nr 1 na boisku Pod koniec meczu z Gavrilescu był na poziomie +101, co było rekordem na tym poziomie.

Caruana i Aronian zauważyli niesamowitą poprawę w stosunku do Magnusa Carlsena. Zdjęcie: 2700Chess.com.

Aronian również kontynuował swój szalony bieg, zdobywając 3/4 na rozpoczęcie dnia. Jedno z jego głównych zwycięstw odniosło się z Robertem, który padł ofiarą pierwszych czterech graczy w strefie Blitz, co stanowi wyraźny kontrast z jego dominacją w Rapids.

Wojna kolorowych koszul między Raportem a Aronianem. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Chociaż Aronianowi udało się odnieść kilka wspaniałych zwycięstw nad Anandem i Szewczenką, była to mała 25 runda przeciwko niemu. Wesley Cho Bardzo imponujące. Wkrótce po tym, jak żołnierz wygrał, Aronian pozwolił Zhou wznowić pracę, składając wysokiej jakości ofiarę, ale dwa błyskotliwe ruchy pozwoliły spowolnić akcję. Aronian na krótko wyprzedził Nakamurę na liście Virtual Elo Blitz.

Wchodząc do rundy finałowej Aronian zajął pierwsze miejsce z 22,5 punktu, o pół punktu przed swoim najbliższym rywalem Dudą. Po zdobyciu pierwszego meczu przeciwko Korobovowi wydawało się, że Aronian mógł z niewielką przewagą dostać się do finału, ale popełnił straszny błąd, otwierając drzwi trzem delegatom, aby umożliwić Dudzie powrót do gry. Na nieszczęście dla niego Aronian musiał zmierzyć się z Caruaną, najgroźniejszym graczem turnieju, a Duda z Grillem Szewczenką, który w Blitz miał mniej punktów niż młody MI Gavrilescu.

Aronian cierpiał na „przekleństwo Korobova”. Zdjęcie: Maria Emilianova / Chess.com.

Ostatniego dnia Korobov odegrał zaskakującą rolę w spoilsporcie, a po pokonaniu Ananda upuścił Dudę, gdy polski arcymistrz był bliski zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Kiedy Ukrainiec z kilkoma sekundami na zegarku wykonał Ofiarę Królowej, nastąpił niesamowity moment, kiedy komentatorzy Bruce i Krush zastanawiali się, czy tablice DGT są złamane!

READ  Polacy zszokowani incydentem, w którym w szpitalu zginęła kobieta
Głowica tnąca Korobova. Zdjęcie: Leonard Woods / Grand Chess Tour.

Nie jest to jednak błąd przekierowania i posunięcie to 54.Hf4 ?? Szachownica była ładna. Na sześć sekund przed końcem Duda przegapił szansę na zwycięstwo i poniósł porażkę.

Fotel lidera zmienił właściciela w ciągu dnia, ale Aronian i Duda awansowali do finału z 23 punktami. Pozostali dwaj zawodnicy, Karuvana i Anand, czaili się z 22,5.

Aronian zaznaczył jego wejście, wyraźnie wznosząc się przeciwko Natjorfowi Caruany. W międzyczasie Anand był w stanie przeprowadzić taktyczną klasę mistrzowską przeciwko swojemu drugiemu, Vojdasskowi. To szybkie zwycięstwo wywarło dużą presję na liderach, aby uniknąć remisu.

W końcu Duda wydawał się trzymać głowę pod wodą w starciu z Szewczenką, ale ten chybił triku, który pogrzebałby zaufanie domowego bohatera. Komentator Bruce pokornie obliczył skomplikowaną linię w czasie rzeczywistym i wysłał wiadomość, że jest gotowy do kolejnego meczu. Speed ​​Chess „IM to nie GM” Z Poliną Shuvalovą 25 maja.

Zbuduj swoją rękę!

Po tym, jak przewaga Aroniana zniknęła i przypieczętowano remis z Karuaną, Tuda postanowił utrzymać grę z Szewczenką przy życiu przez kilka sekund. Chaos nastąpił w następnej minucie, po wybuchowej grze obu stron, w której zwyciężył GM Polski, zajmując pierwsze miejsce o pół punktu i obiecując zwycięzcy 40 000 $.

Z 12 punktami na szybkość i 12 punktami na Blitz, Duda uzasadnił swój przydomek „Pan Konsekwentny”. Zdjęcie: Maria Emilianova / Chess.com.

Ranking końcowy


5 gier na cały dzień


Poprzedni zasięg: