Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strefy „anty-LGBT”: Polska pod presją UE wycofuje się

Porozumienie – Trzy części Polski, które postanowiły stworzyć “strefy bez ideologii LGBT”, wycofały się pod presją Brukseli. W połowie lipca Komisja Europejska rozpoczęła represje wobec Polski.

Presja ze strony UE by się opłaciła. W poniedziałek trzy polskie regiony na południu i wschodzie kraju, Kraków, Rchów i Lublin, postanowiły wycofać się i porzucić „strefę bez ideologii LGBT”. W zeszłym tygodniu to Keelsey zrezygnowała z tego statusu.

W Polsce od 2019 r. uchwałę podjęło sto lokalnych organów obejmujących prawie jedną trzecią powierzchni lądowej kraju „Ideologia anty-LGBT” Lub „Karta Praw Rodziny”. Większość znajduje się na południowym wschodzie i wschodzie, tradycyjnie najbardziej katolickich. Ci, którzy niedawno opuścili te kontrowersyjne obszary, zastąpili je deklaracjami nawiązującymi do tradycyjnej roli rodziny w życiu tolerancji, chrześcijaństwa czy polskiego społeczeństwa.

Jak podała polska prasa, w ostatnich tygodniach likwidacja tych stref w Polsce spada jedna po drugiej. „Pod presją UE”, Jak wspomniano Lewicowa gazeta „Politica”.

W połowie lipca Komisja Europejska faktycznie wszczęła wobec Polski postępowanie w sprawie naruszenia tych obszarów, które uważa się za dyskryminację osób LGBT. Przewodnicząca Komisji Ursula van der Leyen eksplodowała „Strefy nieludzkie” który “Nie ma miejsca” W UE.

Ryzyko sankcji

Bruksela wysłała również formalne pismo notyfikacyjne do zdominowanej przez konserwatystów polskiej administracji PiS i zawiesiła rozmowy z pięcioma sąsiednimi regionami na temat finansowania z programu wsparcia odbudowy na rzecz REACT. Unia Europejska.

Czytaj więcej

Pod koniec września, gdy Bruksela zmniejszyła pomoc dla Polski, gazeta Politica obliczyła deficyt dla regionu krakowskiego: “W regionie już nie ma (pomoc europejska), po pierwsze 33,5 mln euro (…) z funduszu REACT-EU. Itd.), ok. 2,32 mld euro”.

W tym samym przypadku

READ  Watykan zakazał arcybiskupom tuszowania pedofilii

Najczęściej czytane artykuły

Relief — wywiad z Ericiem Zemmerem z LCI: Odkryj nasze kontrole

Opony zimowe lub wymuszone łańcuchy: oto mapa odpowiednich sektorów

Wybory w Niemczech: Kim jest Olaf Scholes i kto może przyjść po Angeli Merkel?

Gorączka, zapalenie żołądka, dusznica bolesna i zimny kręgosłup: dobre czy złe wieści na pożądanym froncie?

Emmanuel Macron otwiera w poniedziałek: Do czego służy nowa Akademia WHO, kierowana przez Agnes Pusin?


Chroni cel informacji
Darmowy,
Zweryfikowany I dziękuję wszystkim za dochód
Reklama .

Możesz zaakceptować wszystkie pliki cookie, „zmieniając swoje preferencje”, aby pomóc nam utrzymać tę bezpłatną usługę.