Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Stosunki UE z demokracją są problematyczne” – powiedział Montborg

Europa 1
, Zmieniono w

11:15, 10 października 2021

Arnold Montburg, gość „Grand Rendezvous” w Europie, opisał swój plan europejski w niedzielę rano jako „do przyjęcia, że ​​interesy europejskie są gorsze od prawa krajowego, gdy jest to konieczne dla interesów narodowych”. .

Wywiad

W tym tygodniu Sąd Najwyższy orzekł: Przeciw prymatowi prawa europejskiego O Konstytucji Narodowej. Potwierdzenie nadrzędności tych przepisów nad decyzjami europejskimi przez kandydata Arnolda Montborga Wybory prezydenckie 2022. „Nie mam sympatii do polskiego rządu, ale ostatecznie jest to demokratyczna decyzja Polaków, aby wybrać taki rząd, jakiego chcą” – powiedział.

Były minister odzyskiwania produkcji przypomniał porażkę francuskiego referendum w sprawie konstytucji europejskiej z 2005 r., która została ostatecznie ratyfikowana przez traktat lizboński dwa lata później. „Widać, że relacje UE z demokracją są szczególnie złożone”.

Pragnienie silnej suwerenności narodowej

Kierując się swoim uzasadnieniem, kandydat na prezydenta położył podwaliny pod swój program europejski: „Uważam, że zaangażowanie konstytucji musi być większe niż decyzje podejmowane przez UE. Powtarzam, że nie ma on nic wspólnego z polskimi władzami. mnie, aby być drogą we Francji ”.

Nie chce jednak wychodzić z UE, ale chce „restrukturyzacji” tej ostatniej. Jego zdaniem „umowy nie mają wartości dla Francuzów”, a jego stanowisko „nie ma nic wspólnego z porzuceniem traktatów europejskich”. Według niego „państwa członkowskie mogą regulować swoją politykę według własnego uznania”.

READ  Tysiące osób protestuje przeciwko faktycznemu zakazowi aborcji