Anglia i Polska tworzą człowieka, Dania kontynuuje dobry porządek

W ramach kolejnych eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 Anglia miała okazję zrobić duży krok w kierunku zakwalifikowania się do piątego miejsca Andory w swojej grupie. W ciszy Sylville otworzył wynik dla Trzech Lwów (1-0, 17.) przed przerwą pięknym podkręconym strzałem (2-0, 40.) Sagi. Po przerwie strzelony przez AS Romę Abraham pogorszył wynik (3-0, 60.). Pod koniec spotkania Ward-Bros i Greeleesh poprawili wynik (5-0, 79 i 86.).

Co dzieje się po tej reklamie

Na drugim spotkaniu Grupy I Polska z łatwością wyeliminowała San Marino, a czerwone światło nie zdobyło żadnych punktów. Szwajcaria strzeliła gola na początku meczu (1-0, 10.) i kilka minut później (2-0, 20.) przeciwko swojemu płodnemu obozowi. W drugiej połowie Ketsiora strzeliła (3-0, 50.), a Buxa i Biotech położyły kres nadziejom najmniejszego narodu świata (5-0, 84. i 90. + 1). Gdyby Lewandowski nie strzelił gola, Polska byłaby druga w swojej grupie z pięcioma punktami przewagi nad Anglią. Zwycięskie Polacy z Albanią następnego dnia pozwolą im umocnić tę pozycję w play-offach.

Zaskakująca seria dla Danii

Z siedmioma zwycięstwami w siedmiu eliminacjach Dania jest często liderem grupy F z siedmioma punktami więcej niż Szkocja. Skow Olson (23.), Khajer (34.), Norcard (39.) i Mahle (44.) pozwolili Northeasters na szerokie zwycięstwo w Mołdawii (4:0). Jeśli wygrają z Austrią, w najbliższą sobotę na Wyspach Owczych, dzięki zwycięzcom Lymer (26.) i Sabitzerowi (2-0, 48.), Dania zdobędzie bilet do Kataru.

W pozostałych spotkaniach wieczoru Serbia zwyciężyła w bólu w Luksemburgu. Wilhovich pozwolił Serbom na zwycięstwo (1-0, 68.) i musiał zmierzyć się z Luksemburgiem o jeden punkt przed Portugalią, aby powrócić do grupy A. W grupie Włoch zwycięstwo Szwajcarii nad Irlandią Północną zmniejszyło się do dziesięciu. Juper otworzył wynik (45. + 3), zanim pozwolił Fassnach zapewnić sobie drugie miejsce za Nadi za Squadra Asura, który obecnie gra w ostatniej czwórce Ligi Narodów.

READ  Polska otwiera najgłębszy basen na świecie

Klasyfikacja grup kwalifikujących

To spotkanie jest w sobotni wieczór

• Andora 0-5 Anglia : Sylvester (17e), Saga (40e), Abraham (60e), Ward-Bros (79e), Greelish (86e)
  • Węgry 0-1 Albania : Liczba (lata 80.)
  • Wyspy Owcze 0-2 Austria : Limer (26e), Sabitzer (48e)
  • Mołdawia 0-4 Dania : Skow Olson (23.), Khajer (34.), Norgard (39.), Mahley (44.)
  • Polska 5-0 Saint-Marin: Szwajcaria (10e), Broly (20e, CSC), Ketsiora (50e), Buxa (84e), Biotech (90e + 1)
  • Samobójstwo 2-0 Irlandia Północna: Juber (45. + 3), Fosnach (90. + 1)
  • Luksemburg 0-1 Serbia : Wilahovic (68e)