Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Reakcje po decyzji Polski o zakwestionowaniu praworządności UE

Obecny konflikt między Polską a Unią Europejską (UE) wywołuje reakcję aż do Francji. Od kandydatki na zgromadzenie narodowe Marine Le Pen do byłego ministra ds. odzyskiwania produktów, socjalisty Arnauda Montberga, poprzez radykalnego konserwatystę Erica Jemmore’a, wielu kandydatów – deklarujących lub rywali – zgłosiło się na prezydenta. Po piątku 8 października Najwyższy polski sąd orzekł w czwartek przeciwko rządom europejskiego prawa socjalnego.

Polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre artykuły traktatu UE “Niekompatybilny” Podważanie polskiej konstytucji i suwerenności kraju. Ta historyczna decyzja jest najnowszym zwrotem w długim konflikcie między Polską a UE o kontrowersyjne reformy sądownictwa wprowadzone przez rządzące nacjonalistyczne Prawo Konserwatywne i Partię Sprawiedliwości, zagrażające w ten sposób finansowaniu UE dla Polski będącej członkiem UE.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Czytaj więcej Bezprecedensowe kwestionowanie przez Polskę priorytetu prawa europejskiego wstrząsa Unią

Potwierdzono priorytet prawa krajowego dla Le Pen i Semmore

Marine Le Pen odebrała ją w piątek “Wsparcie” Dla Polski kandydat na prezydenta Elysee chce zawrzeć w konstytucji pierwszeństwo prawa krajowego nad prawem europejskim lub międzynarodowym, jeśli zaakceptuje pałac.. „Podkreślając prymat prawa konstytucyjnego nad prawem europejskim, Polska realizuje swoje prawne i niezbywalne prawo do suwerenności”. Dodaje kandydata do Rajdu Narodowego w komunikacie prasowym:

„Dzięki działaniu sędziów, którzy w żaden sposób nie różnią się od praktyki Sądu w Karlsruhe” [tribunal constitutionnel allemand]Jeśli chodzi o Niemcy, Polska przetestowała Unię Europejską, ustanawiając dyktaturę jakobitów, przypominając, że każdy naród ma prawo określać swoje prawa.

Jeśli Marine Le Pen zostanie wybrana, chce zmienić konstytucję, więc nie będzie zgody przeciwko niej “Nie dotyczy”.

Przeczytaj nasze szyfrowanie: Wybory prezydenckie 2022: Marine Le Pen proponuje uświęcenie „priorytetu narodowego” w konstytucji

Skrajnie prawicowy retor Eric Zemmor, który jeszcze nie ogłosił się kandydatem na prezydenta, wydał w piątek rano oświadczenie. „Nadszedł czas, aby przywrócić prawo francuskie do jego pierwotnej pozycji, a nie prawo europejskie”. I opublikowane w sieci społecznościowej Świergot. „Komisja Europejska prowadzi brutalną prawną rozprawę z ludźmi, którzy odrzucają jej linię ideologiczną. Jest pilne, aby Francja przyłączyła się do walki o wolność z tymi krajami”., On pisze.

READ  Europejski Trybunał Sprawiedliwości i Polska przecinają miecze w kwestii niezależności sądów

„Ostatnią rzeczą, jaką oferujesz, jest frexit”, “Po 60 latach musimy zapłacić wyższą cenę”Eurodeputowany Akir Fabian Keller odpowiedział na Twitterze.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Czytaj więcej Wybory prezydenckie: prawo do ataku na rządy prawa i skrajna prawica

Według Montburga „ważne wydarzenie”

Ze swojej strony rząd francuski, za pośrednictwem swojego francuskiego ministra spraw zagranicznych Clementa Peona, Potępienie „Atak na UE” Jak się zakwalifikował “Bardzo poważna” Z Polski. „To nie jest lekcja techniczna ani lekcja prawnicza. To świetny temat polityczny, to część długiej listy prowokacji przeciwko UE., Oceniał w RMC i BFM-TV. Niebezpieczeństwo polega na tym, że Polska opuści Unię Europejską. “

„Zamiast Polaków potwierdzających swoją suwerenność, Clement Peon grozi sankcjami finansowymi., Zareagowała natychmiast Na Twitterze Suwerenny kandydat do Elysee Nicholas Dupont-Icon, powiedział „Brawo do Polaków”.

Były Minister Odzysku Produkcji i Kandydat na prezydentaSocjalista Arnaud Montborg z zadowoleniem przyjął decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego. „Wycofanie francuskiej suwerenności przejdzie przez wyższość prawa francuskiego nad decyzjami europejskimi”, napisał na Twitterze. Dodaje:

Ważnym wydarzeniem jest ustawowe zapewnienie suwerenności państwa polskiego. Francja, która nie podziela tej samej orientacji politycznej co Polska, musi tak samo zobowiązać się do wyższości swojego prawa nad decyzjami europejskimi.

„Trwałe ingerencje Komisji Europejskiej w nasze wybory są niedopuszczalne”, Czy my też możemy czytać? W swoim komunikacie prasowym, W którym potępia „Systematyczne niszczenie naszych krajowych usług publicznych w Brukseli, eksplozja cen energii lub niedopuszczalna organizacja domowego szopu socjalnego przez opublikowany porządek pracy”Według niego symbole wielu „Utrata suwerenności”.

Czytaj więcej W przeciwieństwie do tego, co mówi Arnold Montburg, „60% naszych przepisów nie pochodzi z Europy”

„Ile to zajmie ‘xit’?”, pisze zastępca LR Julian Abert

Po prawej były negocjator ds. Brexitu i kandydat Republikanów (LR) Michael Barnier zaskoczył wielu swoich byłych kolegów w Brukseli. „Suwerenność prawna”. Ale jeśli chodzi o imigrację, przekonuje „Jeśli nic nie zmienimy, będzie inny Brexit”. Podobnie jak była europejska komisarz Marine Le Pen, Francja tego żałuje „Stale zagrożone wyrokiem lub wyrokiem” Na przykład w ETPC (Europejskim Trybunale Praw Człowieka) lub TSUE (Europejskim Trybunale Sprawiedliwości) Łączenie rodzin.

READ  Na Węgrzech iw Polsce niezależne media są zagrożone cenzurą

Jego rywal, były LR Xavier Bertrand, proponuje wprowadzenie go do Konstytucji „Środek ochrony wzniosłych interesów Francji. Kiedy są one zagrożone, suwerenność narodu musi zwyciężyć”..

Do zastępcy LR Juliana Abbotta, decyzja Polski “Logika”. Ona „Za plecami Mitrant i ludzi, następuje przekształcenie obiektu UE w federalne super państwo dzięki współpracy państw narodowych. Ile”. Punktowane ja [en référence au Brexit] Chcesz wrócić do swojej pierwotnej działalności? “, pyta w piątek Na Twitterze.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Czytaj więcej Clement Beyonc: „Do 2022 roku musimy uwzględnić obóz i sprawę republikańską”.

Świat z AFP