Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sportowiec: Milionerka Jena Ikoi druga w Polsce

La Millavois jest podekscytowany tym drugim miejscem, ale chce pobić rekord France Espoire.

Jenna Iguja uhonorowała swój pierwszy wybór dla francuskiej drużyny, zajmując drugie miejsce w rzucie oszczepem w niedzielne popołudnie w Sorso w Polsce, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Na ostatnich Mistrzostwach Francji w lutym ustanowił swój rekord życiowy 56,81 m na dystansie 56,59 m. „Szczęśliwy, ale rozczarowany, ponieważ przyjechałem tutaj, aby pobić rekord Francji 59,73 metra” – kwalifikuje się.

Pomiędzy deszczem a słońcem i przed 7500 kibicami, to Niemka Christine Husong – pierwsza na świecie 5 i 10-letnia Millavois – 69,19 m, druga najlepsza wspinaczka na scenie od 2014 roku, ósma na świeciemi Najlepszy aktor w historii.

Kalendarium i ambicje

Z tym drugim miejscem Jena Igui przyniosła rozczarowujące sześć punktów dla francuskiej drużyny, która zakończyła turniej na szóstym miejscu.
Następny termin dla licencjonowanych z Palmy to czerwiec – Mistrzostwa Francji oraz Indywidualne Mistrzostwa Europy w pewności siebie, które odbędą się na początku lipca w Estonii, gdzie rezydent Saint-Rafale Resources, Expertise and Sports Performance (Creeps) dąży do złoty medal.

READ  Agenda: Rosja, Polska - Le Mosi