Hiszpania ponownie potyka się o Polskę (1-1)

Ponownie rozczarowana Hiszpania natknęła się na Polskę, aby rozegrać swoje kwalifikacje w ostatnim dniu fazy grupowej ze Słowacją

Hiszpania pokonała Polskę 1:1 w sobotę i zremisowała 0:0 po raz drugi w Euro, wygrywając 0:0 ze Szwecją, co utrudniło im odebranie biletów. 16 rund.

Tym razem strzelił Alvaro Morata… ale problemem był Robert Lewandowski. Krytykowany za jego obciążenie klatki, Juventus otworzył wynik Turynu w Hiszpanii (25.), ale kilka sekund przed zniknięciem Gerarda Moreno, posąg Bayernu Monachium odpowiedział mu, gdy wrócił z szatni (54.). Zwycięska kara (58.).

W obu selekcjach nic nie jest stracone, ale droga jest skomplikowana: Hiszpania, obecnie trzecia w grupie E, ma podjąć w środę decyzję przeciwko Słowacji. Jak na ostatnią Polskę zespołu, zadanie jest jeszcze trudniejsze.

Przez pół godziny oczekiwano, że poniedziałkowa scena powtórzy się: ogromna, ale sterylna dominacja „róży” i rozproszone, ale surowe ostrzeżenia ze strony wroga.

Różnica polega na tym, że tym razem piłka weszła do środka. Po obu stronach.

Morata, prawie to

W 26. minucie Gerrard Moreno, najlepszy Hiszpan sezonu z 30 bramkami dla Villarreal we wszystkich rozgrywkach, został przeniesiony do środka, korygując długą pasterską przekątną w obszarze, w którym Alvaro znalazł Moratę i był w stanie wepchnąć piłkę do klatek przed Bardosem Peresinskim.

Jego rzutek jest natychmiast anulowany do pozycji spalonej, sygnalizowanej przez sędziego dotykowego, ale po obejrzeniu filmu sędzia środkowy potwierdził cel.

Morata następnie rzucił się w ręce swojego trenera Luisa Enrique, który bronił go przez cały tydzień, gdy napastnik Juventusu był otwarcie krytykowany za napięcie w meczu ze Szwecją.

Na ponad 200 minut przed końcem długo oczekiwany gol w końcu ukazał się Hiszpanom. Ale wyniki nie były tak dobre. Ponieważ ten sam Moreno i Morata szybko zdobyli dwie piłki w drugiej tercji, aby dać swojej drużynie ostateczne zwycięstwo … ale dwa razy spudłowali.

READ  euNetworks rozszerza sieć dalekobieżną o Warszawę i Bratysławę, zapewniając Polsce trzy drogi, aby zaspokoić zapotrzebowanie na przepustowość

Minutę po doskonałej równowadze lidera Europy Złotego Buta Lewandowskiego (54.), który wygrał swoją walkę z Amerykaninem LaBorte, Jacobs zmiażdżył nogi Gerrardowi Moreno w polu karnym. Sędzia podszedł do swojego ekranu wideo i ukarał go grzywną.

Moreno wziął na siebie odpowiedzialność za jego zmianę, ale jego próba zderzyła się z lewym słupkiem Wojciecha Schkesneya, a cel odzyskania Moraty nawet nie nadszedł.

„Louie” Nadzieja

Ostrzeżenia z pierwszej połowy nie powinny być lekceważone przez ludzi Louisa Enrique.

Ponieważ przeciwko Szwecji „róża” wielokrotnie uniknęła katastrofy w krótkim okresie iw pierwszym okresie. Od 6. minuty zaciekłe uderzenie Mathewsa Clichego otarło hiszpański krzyż. W 19. minucie Lewandowski zablokował i sam uciekł, ale został doścignięty przez Jordi Albę, który cofnął się na pełnych obrotach.

Główne zagrożenie pojawiło się na krótko przed przerwą: lewe uderzenie Carol Svitersky trafiło w lewą prostą United Simona, a on szybko wstał i miał mocną rękę, aby zapobiec wznowieniu gry przez Lewandowskiego. Największa polska szansa w pierwszej połowie.

Konkluzja rozliczeń: Hiszpania w pełnej restrukturyzacji ma tylko dwa punkty po pierwszych dwóch dniach euro, a zamiast tego napełniła głowę wątpliwościami.

Jego przyszłość ze Słowacją zostanie rozstrzygnięta w środę (18:00) na tym samym terenie w Cartouza w Sewilli, kiedy w piątek pokonali Szwecję 1:0.