Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sport | Siatkówka: Francja ze Słowenią i Niemcami na mundialu 2022

PARYŻ – francuska drużyna siatkówki, koronowana tego lata na mistrza olimpijskiego w Tokio, odziedziczyła grupę, która wyrosła na mundialu 2022 (26 sierpnia – 11 września w Rosji) ze Słowenią i Niemcami, według czwartkowego losowania w Moskwie. .

Trzecim pretendentem do the Blues będzie Kamerun w tej grupie D z siedzibą w Ufie.

– To będzie złożona grupa, trafiliśmy na trzy naprawdę silne zespoły, nawet jeśli Kamerun, którego nie znamy, będzie teoretycznie słabszy – powiedział Benjamin Toniotti, kapitan i podający dla The Blues. W komunikacie prasowym wydanym przez Francuski Związek Piłki Siatkowej (FFVB).

Słowenia zakwalifikowała się do finałów trzech z czterech ostatnich edycji Mistrzostw Europy, ostatnio we wrześniu. W finale w Katowicach Słoweńcy przegrali z Włochami. Podczas tych zawodów Niemcy zostali pokonani przez Włochów w ćwierćfinale.

The Blues mieli ciężkie chwile z Niemcami w puli pomimo ich sukcesu (3-1). Następnie zostali niespodziewanie wyeliminowani w 1/8 finału z Czechami.

Do drugiej fazy grupowej Pucharu Świata w Rosji awansują tylko dwie najlepsze z każdej z sześciu grup i najlepsze cztery trzecie.

W grupie E uplasowali się mistrzowie Europy, aw szczególności Kanada. Dwukrotny mistrz świata Polska odpadnie ze Stanami Zjednoczonymi i Bułgarią w grupie C.

Rosja, wicemistrz olimpijski i gospodarz zawodów, będzie miała Serbię jako najsilniejszego konkurenta. Brazylia odziedziczyła najmniej trudną grupę na papierze z Japonią, Kubą i Katarem.

Mistrzostwa Świata to ostatnie duże tytuły, których brakuje francuskiej drużynie męskiej, po koronacji w 2015 roku w Mistrzostwach Europy, ich trofeum w 2015 i 2017 roku w Lidze Światowej (która w 2018 roku stała się Ligą Narodów) i oczywiście ich ostatni złoty medal olimpijski.

Irvin Ngabeth i jego kumple byli zaskoczeni, gdy wspięli się na szczyt podium w Japonii po tym, jak Francja nigdy nie zdobyła medalu olimpijskiego.

Najlepszy wynik Francji w Pucharze Świata był trzeci, który wygrali w 2002 roku.

READ  Bocuse d'Or dla Francji i Dave'a Tissota!

Grupy I rundy:

Grupa A (Moskwa): Rosja, Serbia, Tunezja, Portoryko

Grupa B (Kemerowo): Brazylia, Japonia, Kuba, Katar

Grupa C (Nowosybirsk): Polska, Stany Zjednoczone, Meksyk, Bułgaria

Grupa D (Oufa): Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun

Grupa E (Jekaterynburg): Włochy, Kanada, Turcja, Chiny

Grupa F (Krasnojarsk): Argentyna, Iran, Holandia, Egipt