Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze Grand Prix pod koniec listopada, dziesięć lat w kalendarzu: Formuła 1 oficjalnie przybywa do Kataru

Organizatorzy ogłosili w czwartek, że Katar po raz pierwszy w swojej historii będzie gospodarzem Grand Prix Formuły 1 21 listopada. Grand Prix Kataru zastępuje Grand Prix Australii, które miało się odbyć w tym dniu, ale zostało odwołane z powodu pandemii. Będzie to 20. wyścig roku z 22 w sumie, co jest rekordem.

Odbędzie się o 18:00 czasu lokalnego, w nocy, na torze Losail Circuit, w pobliżu stolicy Doha, która już co roku jest gospodarzem Grand Prix Mistrzostw Świata MotoGP. Potwierdzenie tego wyścigu, który czekał od kilku tygodni, pozwala F1 utrzymać w tym sezonie rekord 22 Grand Prix, pomimo kilku zmian spowodowanych globalną sytuacją zdrowotną. Do tej pory zorganizowano już piętnaście lekarzy rodzinnych, a kolejna wizyta zaplanowana jest na 10 października w Turcji. Następnie F1 pojedzie do USA 24 października. Następnie w ciągu trzech tygodni zostaną zorganizowane trzy wyścigi, w Meksyku (7 listopada), Brazylii (14 listopada) i Katarze (21 listopada).

sezon 2021

Koledzy z drużyny, silniki, pozycje zatrzymania… wszystko może ocenić koniec pojedynku Hamiltona – Verstappena

12 godzin temu

F1 i Katar podpisały dziesięcioletnie partnerstwo

Arabia Saudyjska (5 grudnia), również pierwsza w tym kraju, oraz Abu Zabi (12 grudnia) zakończą bardzo zaciętą walkę o tytuł pomiędzy Lewisem Hamiltonem (Mercedes) i Maxem Verstappenem (Red Bull), dzieląc je tylko dwa punkty przed 16 grudnia. okrągły. F1 i Katar podpisały również dziesięcioletnie partnerstwo, które rozpocznie się w 2023 roku, na potencjalnie nowym torze. W 2022 roku nie będzie wyścigu, żeby nie ingerować w organizację Mistrzostw Świata FIFA.

Dlaczego 100 zwycięstw Hamiltona nie zostało uzurpowanych?

Katar, który od lat uczynił sport kluczowym elementem miękkiej siły, znalazł się pod ostrzałem organizacji praw człowieka za traktowanie pracowników migrujących, z których wielu jest zaangażowanych w przygotowania do mistrzostw świata. W obliczu tej krytyki władze Kataru uważają, że zrobiły więcej niż jakikolwiek inny kraj w regionie, aby poprawić dobrobyt pracowników.

Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska staje przed „wyścigiem z czasem” przed pierwszym wyścigiem

dzień temu

Grand Prix Rosji

„Sainz mówi, że nie jest nowym Barrichello, musimy zdać sobie sprawę z siły jego charakteru”

Wczoraj o 17:35

READ  Xbox Game Pass: Study ujawnia zwyczaje europejskich i francuskich graczy