Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skoki narciarskie. Letnia Grand Prix Courchevel: dublet Austrii w kwalifikacjach

Letnia Grand Prix 2021 na Courcheve l, po finale kobiet w piątek wieczorem, wreszcie bez kwalifikacji dla mężczyzn w sobotni poranek od nieobecności, w szczególności w ostatniej chwili, Niemca Markusa Eisenbichlera (drugi w świecie 2020-21 Cup) i Karla Geigera (wicemistrza świata 2021), lista zgłoszeń zatrzymała się na 50 zawodnikach.

Wszyscy, w tym trzej Francuzi, kwalifikują się do 2NS Wysiadaj w sobotnie popołudnie (18.00). Drugi oficjalny skok określi, kto przejdzie do finału o 19:00 (pierwsze 30 jest zachowane). Jeszcze dziś rano o 10 rano odbył się wstępny skok, zauważony przez sędziów, a Austriacy pokazali, że nie są tam, by żartować po nieco przytłaczającej dominacji Polski w ich kraju podczas pierwszego etapu Międzynarodowego Toru (FIS). Letnie Grand Prix 6 i 7 sierpnia

Trzech Austriaków w pierwszej piątce i jeden zawodnik z przodu, przeskoczyło najbardziej słoneczną rywalizację w Savoyu. Aktualny mistrz świata na dużej skoczni Stefan Kraft poleciał na 129 metrów. Nie najdalej od konkursu, ale najbardziej utytułowany technicznie skok (107,1 punktu). Swoim testowym skokiem z tego samego skrzydła w oddali zapisał się na podium La Praz. Rodak Markus Scheffner, 4NS W Polsce wspięła się na 131 metrów i zdobyła oba miejscaNS Miejsce (104,7 pkt). Simone Amann, szwajcarska legenda snowboardu z czterema tytułami olimpijskimi, pokazała, że ​​w wieku 40 lat nadal ma dobre perspektywy latania, schodząc na 130 metrów i prowizorycznie zajmując trzecie miejsce.

A jeden ze zwycięzców eliminacji w Wiśle, Polak Jakob Woolny, był dopiero 13. (123,5m). Jan Bombek, który został ogłoszony nową małą bombą Słowenii, który jeszcze nie skakał na Zimowych Mistrzostwach Świata, również dotknął 130 m (129,5 m), ale nadal jest trochę ciasny na poziomie technicznym (9 93,6 punktu).

Trzej Francuzi wycofali się

„Jestem 38. z przodu, mimo że oddałem kiepski skok, więc mówię sobie, że mogę później strzelić do finału”. Valentin Faubert, skoczek z Courchevel (18 lat),

READ  Merkato | Mercato Mercato - Paris Saint-Germain: Luis Campos dowód na następcę Pochettino!

Ten, który wszedł do finału w Wiśle, zajął 30. miejsce i jako ostatni się zakwalifikował („ale miał trochę szczęścia, bo było wiele eliminacji”), spadając w sobotę rano na 107,5 m na podium, które „zna jak swoją kieszeń”. pozostali trzej skoczkowie, również z Courchevel, Matisse Kontamin (91 m, 48) i Alessandro Batpe (82 m, 50), którzy są z tyłu, ale po zdyskwalifikowaniu z kwalifikacji w Polsce ze względu na limity, będą dobrze skakać o 18:00 o miejsce w finał. Jak pięćdziesiąt zaręczonych.