Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skok w łyżwiarstwie figurowym: Szwajcar upadł, zwyciężył Lanisek

W hali szwajcarscy skoczkowie nie błyszczeli podczas domowych zawodów Pucharu Świata. W Engelbergu Grigor Deschwandin i jego koledzy z drużyny nie zagrali w finale, ponieważ zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek.

Gregor Deschwanden (36/124 m), Killian Pierre (42/123 m) i Dominique Peter (44/119,5 m) zapewnili Szwajcarii najgorszy wynik na mundialu od 2002 roku. Dwadzieścia lat temu Szwajcar nie omieszkał również zająć drugie miejsce biegać. Simon Amann, który następnie słabo rozpoczął zimę po zdobyciu podwójnego tytułu olimpijskiego w Salt Lake City, już w piątek nie przeszedł eliminacji.

Rok temu Pierre dwukrotnie zajął czwarte miejsce w Engelbergu. Góry Vaudua cierpią obecnie na problemy ze ścięgnami rzepki. Tylko Deschwanden, który tydzień temu zajął 28. miejsce, zdobył w tym sezonie (3) punkty.

Trzecie zwycięstwo Laniska w sezonie

W Engelbergu Szwajcar chybił w porównaniu z najlepszymi prawie 20 metrów. Zwycięzca Lanisek skoczył telemarkiem na odległość 139,5 mi 142 m. Dwukrotnie sędziowie przyznali Słoweńcowi notę ​​20, co jest wynikiem rzadko osiąganym.

Lanisek świętował swoje trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata tej zimy i dołącza do lidera Pucharu Świata Dawida Kobackiego w tabeli. Polak zajął drugie miejsce, wyprzedzając rodaka Piotra Żelę.

Ats / Pizza

READ  Szwajcaria, o którą walczy Kamerun, dzięki Brielle Embolo radzi sobie bardzo dobrze