Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sekcja 2021 – To jest ciągła walka w Saint-Vallée

Oświadczenie Christiana Tramoya i Marii Rigaud, kandydatów do wyborów prowincjonalnych, kanton Saint-Vallée.

Saint-Vallier nigdy nie przestaje poddawać się przewrotnym kontrowersjom Debata demokratyczna.
Koniec poprzedniej kadencji był już skomplikowany, ale tym razem w Saint-Vallee od początku poszło nie tak. Sprawa jest jeszcze poważniejsza, jeśli chodzi o historię pracowników i mieszkańców omawianego regionu. Jakby trudności, z jakimi borykali się ludzie Vallwaru, nie były tak naprawdę niedopuszczalne.
Kryzys zdrowotny, kryzys zatrudnienia i siły nabywczej, trudności w życiu codziennym, transporcie i mieszkalnictwie, które bardziej dotykają grupy w najbardziej niekorzystnej sytuacji. Jest wiele pytań i często nie ma odpowiednich odpowiedzi z różnych instytucji.
Nie ma więc potrzeby dodawania kontrowersji do tego argumentu.
Poszukajmy raczej analizy, zrozumienia i sugestii.
Tak, dystrykt Gutret nie jest już tym, czym był, kiedy były tysiące górników i wszystkie te korporacje robotnicze, braterskie i solidarne w samozaparciu i walkach społecznych; Liczne stowarzyszenia sportowe i kulturalne pozwoliły okolicy żyć w harmonii. A potem ta hybrydyzacja ludności pracującej: oczywiście Francuzów i Polaków, ale także Włochów, Portugalczyków, Hiszpanów i Maghrebu, którym nie udało się bez trudu, ale którym udało się zapewnić życiu tej okolicy bogactwo i ciepło niespotykane. człowieka, naznaczone braterstwem i solidarnością.
Koniec kopalni węgla przyniósł jego część nieszczęść, ponieważ przyniósł koniec przemysłu tekstylnego, czyli metalurgii, innym gminom w społeczności miejskiej.
Zatrudnienie i rozwój demograficzny idą w parze:
Jeśli populacja w Saint-Vallier maleje, tak jak w całym CCM, to dlatego, że od czasu kryzysów przemysłowych społeczność przestała być atrakcyjnym ośrodkiem zatrudnienia, co spowodowało odejście wielu młodych ludzi i pracowników. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa. Wszyscy życzyliśmy naszym dzieciom świetlanej przyszłości, która wymagała zdobycia umiejętności i dyplomów. Jednak lokalna działalność gospodarcza nie przyciąga wystarczającej liczby absolwentów.
Mieszkańcy ci w gminie są tam również nieco wrażliwi społecznie, z niższym średnim dochodem, wyższym ubóstwem i niższym poziomem wykształcenia niż w innych regionach.
Zidentyfikujcie przyczyny, razem szukajcie powodów do nadziei, a nie Kłócić się!
Jeśli chodzi o przyczyny, wszyscy wiemy, że jest to spowodowane utratą zatrudnienia w przemyśle. Ale to coś więcej. Istnieją również powody polityczne, ponieważ opcje planowania przestrzennego stworzone w tamtym czasie nie pozwalały przewidzieć trzęsienia ziemi, które doprowadziłoby do degradacji przemysłu. Najgorsze wybory dla integracji europejskiej, deportacji i globalizacji
Sytuacja się pogorszyła. W walce klas zwyciężył udział neoliberalnego kapitalizmu. Nie pozwól im tego zrobić!
Musimy więc radykalnie podnieść poziom walki, wyzwalając politykę spod dyktatury rynku. Potrzebujemy efektywnej alokacji społecznej dla firm, banków i wszystkich powiązanych z nimi instytucji. Znaczenie tego pytania jest niedoceniane w wyborach lokalnych, często z powodu nieznajomości roli, jaką mogą odegrać gminy, administracja, a zwłaszcza regiony na swoim szczeblu. Odbudowa naszej branży wymaga wzmocnienia pozycji obywateli firmy, aby mogli na jej podstawie działać
Korporacyjne opcje strategiczne; Do innego wykorzystania pieniędzy, korzystania z banków i zysków; Inwestowanie w tworzenie miejsc pracy i przeciwdziałanie krzyżowaniu się; Produkuj inaczej, szanując środowisko.
Spotkanie w mieście, kantonie, społeczności miejskiej i administracji to wyzwanie!

READ  Kim jest Aleksander Łukaszenko, nieusuwalny prezydent Białorusi, który zagraża Unii Europejskiej?

Do komunistów z Valwaru
Christian Tramoy – Maria Regault
Kandydaci do wyborów wojewódzkich 20 i 27 czerwca