Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja: Wielka Brytania musi zająć stanowisko, gdy panika Putina rozprzestrzenia się w Europie, mówi poseł | Naukowiec

Merkel jest „pod presją”, by skomentować Nord Stream 2, twierdzi ekspert

Daniel Kauchinsky powiedział, że decyzja Niemiec o kontynuowaniu kontrowersyjnej umowy gazociągu Nord Stream 2 oznacza „wtłaczanie benzyny” w region – jednocześnie zdradzając, że napisał do premiera Borisa Johnsona, wzywając go do „przejęcia przywództwa”. Pan Kawczyński, poseł Shrewsbury i Atcham, zabrał głos w czasie wzmożonego napięcia.Wczoraj ukraiński minister obrony Andrey Taran potwierdził, że obecnie na granicy stacjonuje 110 000 rosyjskich żołnierzy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy stwierdziło wówczas, że rosyjska służba bezpieczeństwa Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) zatrzymała wczoraj w Petersburgu na krótko ukraińskiego dyplomatę.

To jest jak beczka prochu. Niemcy leją benzynę i może eksplodować

Daniel Kawczyński

Pan Taran zaznaczył również, że prezydent Rosji Władimir Putin ma zamiar przesłać broń jądrową na Krym, który Rosja aneksowała w 2014 roku, co skłoniło Zachód do nałożenia sankcji, które obowiązują do dziś.

„Pozwólcie, że opiszę to w ten sposób, jest jak beczka prochu. Niemcy wlewają benzynę i może eksplodować. Rząd Wielkiej Brytanii wydaje się milczeć. To jest złe” – powiedział Express.co.uk Kawczyński, polskiego pochodzenia. .

Odnosząc się do Nord Stream 2, podmorskiego rurociągu, który doprowadziłby gaz bezpośrednio do Niemiec, omijając kraje bałtyckie i Polskę, dodał: „Myślę, że rząd Wielkiej Brytanii nie zakwestionował tego projektu sankcjami, które wymieniłem, bo tak naprawdę jest podważanie roli Wielkiej Brytanii, Wielkiego Kontynentu Europejskiego z wieloma z tych krajów.

„Mamy nadzieję, że wykracza poza to, na co liczymy, to że we wrześniowych wyborach Zieloni, którzy mają 20% w sondażach w Niemczech, staną się partnerem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej i Zielonych. wchodząc do koalicji, aby powiedzieć, że trzeba przerwać ten projekt.

„Prawdopodobnie tak się stanie, a to, co Wielka Brytania powinna teraz zrobić przed wyborami, to powiedzieć, że zamierzamy przyłączyć się do Amerykanów w nakładaniu sankcji na każdą firmę zaangażowaną w ten projekt” – dodał.

READ  Wołodymyr Zełenski powiedział, że w rosyjskim nalocie na Zaporoże zginęły co najmniej trzy osoby

Ukraiński czołg na wschodzie kraju (Zdj.: GETTY)

Daniel Kawczyński powiedział, że Ukraina jest „ jak beczka prochu ” (Zdjęcie: Parliament TV)

„Ten projekt ma na celu poprowadzenie trenera i koni do przyjęcia naszej wspólnej odpowiedzialności jako partnerów w NATO, aby chronić się nawzajem z punktu widzenia bezpieczeństwa” – powiedział Kawczyński.

To bardzo niebezpieczny samolubny akt. Niemcy wywierali nieobliczalną presję tylko na kraje bałtyckie, Ukrainę, Polskę i nie tylko.

„Napisałem do Borisa Johnsona, aby powiedzieć, że Europa krzyczy w tej sprawie i że trzeba przejąć inicjatywę w tej sprawie i wyjaśnić ją brytyjskim wyborcom.

Jeśli Rosjanie czegoś nas nauczą, używają taktyki salami. Najpierw Osetia Południowa, potem podbój Krymu – to systematyczna i przemyślana taktyka falangistów, a jeśli dopuścimy gazociąg Nord Stream 2, będzie to największy bodziec rosyjskiej agresji w regionie.

Kawczyński powiedział, że rozmawiał w tym tygodniu z ambasadorami z 12 krajów tworzących Inicjatywę Trójmorza, nazwaną tak, ponieważ wszystkie graniczą z co najmniej jednym z trzech mórz Europy – Morzem Czarnym, Adriatykiem i państwami bałtyckimi.

Przeczytaj więcej: Świat wstrzymuje oddech, gdy Biden wyrzuca 10 rosyjskich dyplomatów

Ukraina, Rosja

Armia ukraińska walczy z rosyjskimi separatystami na wschodzie kraju (Zdj.: GETTY)

Niemcy Angela Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel (Zdjęcie: GETTY)

Wszyscy są członkami Unii Europejskiej i wszyscy są członkami NATO, z wyjątkiem Austrii.

„Inicjatywa Trójmorza wyłania się teraz z innej narracji, która stoi w wyraźnym kontraście z francusko-niemiecką osią, która zdominowała losy naszego kontynentu od dawna… od bardzo dawna” – powiedział p. , Kawczyński.

„W erze po Brexicie powracającym tematem, który słyszeliśmy od tych ambasadorów, było to, że Wielka Brytania mogła opuścić Unię Europejską, ale postrzegają nas jako głównego gracza na kontynencie, ponieważ jesteśmy stałym członkiem ONZ Rada Bezpieczeństwa, bo mamy najwięcej i najlepsze Siły zbrojne, bo jesteśmy piątym departamentem na świecie.

READ  W Hiszpanii fala upałów budzi obawy o przegrzanie finansów publicznych

Dlatego konieczne jest, aby Wielka Brytania spełniła teraz te oczekiwania, podejmując inicjatywę, by rzucić wyzwanie Niemcom w kwestii jej wysoce niewłaściwego zachowania, do którego jej kraj prowadzi bezpośrednio z Rosją. Jest w pełni świadoma solidarności NATO. „

Pan Kawczyński wyjaśnił: „Ukraina otrzymuje 3 miliardy dolarów rocznie na transport gazu w całym kraju, co jest głównym impulsem dla jej gospodarki, ale samolubne działania Niemiec będą większym zagrożeniem dla ukraińskiego bezpieczeństwa energetycznego, ponieważ Rosjanie mogą odciąć dostawy, podczas gdy nadal zaopatrują swoje lukratywne rynki zachodnie.

nie przegap
Ostrzeżenie Eurostar: kryzys może doprowadzić do bankructwa firm z Unii Europejskiej [INSIGHT]Eurostar ostrzega przed przetrwaniem jako „prawdziwym zagrożeniem”, jak mówią Francja i Wielka Brytania [ANALYSIS]Wielka Brytania powiedziała, że ​​nie powinna podlegać „niegrzecznym” żądaniom Eurostar: „To jest własność francuska! [INSIGHT]

Obrażenia w Doniecku

Nieruchomość uszkodzona przez pociski we wschodniej Ukrainie (Zdj.: GETTY)

Rosja, Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin (Zdj.: GETTY)

„To wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie wobec takiego kraju jak Ukraina, dlatego pojechałem do ambasadora Ukrainy, aby o tym porozmawiać”.

Kawczyński, który powiedział, że jego polskie korzenie dają mu pokrewieństwo z sąsiednią Ukrainą, powiedział: „Kiedy byłem członkiem Komisji Spraw Zagranicznych, pojechaliśmy do Doniecka w 2017 roku i to jedyny raz, kiedy jestem na Księżycu, bo wszystko jest zrujnowane. To znaczy, że jest. Nie było nic oprócz gruzu.

„Więc widzieliśmy bardzo dokładnie, co mogą zrobić Rosjanie, czyli zniszczyć całe społeczeństwa, jeśli uznają to za konieczne”.

W odpowiedzi na pytanie, czy ambasador Ukrainy Wadim Prystajko wyraził swoje zaniepokojenie możliwością inwazji rosyjskiej, Kauchinsky odpowiedział: „Ukraina została już zaatakowana.

„Teraz są spekulacje, że Rosjanie jadą do Maricopy, która jest dalej na Ukrainie”.

Wojsko Rosji

Rosyjska siła militarna w liczbach (Zdjęcie: Express)

READ  Kalendarz ekonomiczny: Decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych

Ostrzegł: „Wraz z masowym gromadzeniem się rosyjskich czołgów i artylerii na granicy, sytuacja pogarsza się i stabilizuje.

„ Wraz z rurociągiem Nord Stream 2 Niemcy dają Rosjanom bezpłatną kartę wyjścia z więzienia.

To ogromna dźwignia, ponieważ rosyjska gospodarka ma kłopoty. Ich głównym eksportem jest gaz.

„Ponieważ ich gospodarka jest w stanie swobodnego upadku, pilnie muszą eksportować ten gaz do Europy”.

Kawczyński powiedział, że w przeciwieństwie do Niemiec Wielka Brytania „zachowuje się bardzo rozsądnie”, importując LNG z Kataru, Norwegii, Ameryki i innych krajów niż Rosja.

Nordstream 2

Nordstream 2 będzie operował pod Morzem Bałtyckim (Zdj.: GETTY)

Dodał: „Myślę, że Niemcy powinni pójść za przykładem Wielkiej Brytanii, która nie polega na kupowaniu gazu od kraju, który stanowi największe zagrożenie dla NATO”.

„Jest to nielogiczne, a także stawia Ukrainę w wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji do wyłudzania jej dostaw energii.

Rosjanie mogą jutro zakręcić krany.

Mogą zaopatrzyć Europę Zachodnią w ten podmorski rurociąg, aw jakiejkolwiek przyszłej konfrontacji z Ukrainą nie będą musieli wystrzelić ani jednej kuli. Po prostu odcięli dostawy gazu, przestały działać wszystkie szpitalne inkubatory, zatrzymał się cały przemysł.

„Jeśli kontrolujesz dostawy gazu w kraju, kontrolujesz gospodarkę”.