Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Saudyjczycy zmienili cel podróży

Saudyjczycy zmienili cel podróży


przez

Arabii Saudyjskiej nie spieszy się klubowi z Marsylii i jego macierzystemu stadionowi Stade Velodrome (Marsylia) ©️IMAGO / PanoramiC
Stade Vélodrome (Marsylia) ©️IMAGO / PanoramiC

Olympique Marsylia odwraca się od Saudyjczyków

Od dawna oczekiwano, że Arabia Saudyjska kupiOlympique MarsyliaTeraz wygląda na to, że się kręci Jego zainteresowanie skupia się na innym klubie z ligi francuskiej :AS Monako. Wydarzenie, które może przetasować karty we francuskiej piłce nożnej.

Od 2011,AS Monako Należy do rosyjskiego miliardera Dmitrij Rybolovlev. Obecny właściciel rozpoczął jednak rozmowy w sprawie sprzedaży większości swoich akcji, tj. 66%, co otwiera pole do kilku ofert. Jego zdaniem wśród tych ofert szczególnie niebezpieczna wydaje się oferta z Arabii Saudyjskiej drużyna.

Saudyjczycy są gotowi kupić Monako

Saudyjscy inwestorzy, znani ze swoich ambicji i ogromnych zasobów finansowych, planują przekazać stery swojego projektu w Monako… Luisa Camposa. Nazwisko to nie jest obce księstwu, ponieważ Campos był już dyrektorem sportowym Monako w latach 2013–2016, w którym to czasie odegrał kluczową rolę w odrodzeniu klubu we francuskiej najwyższej klasie rozgrywkowej i na scenie europejskiej.

Potencjalne przybycie Camposa do Monako stanowi interesujący zwrot, ponieważ niedawno ogłoszono, że Portugalczyk będzie kontynuował swoje zatrudnienie Paryż Saint-Germain. Ten strategiczny wybór Saudyjczyków, polegający na podkreśleniu postaci z doświadczeniem we francuskiej piłce nożnej, mógłby ułatwić ich integrację i powodzenie ich projektu w Monako.

Saudyjczycy wolą emirat od Marsylii

Ta sytuacja wprawia kibiców Marsylii w stan niepewności. Długo oczekiwany stadion piłkarski El Dorado w Marsylii, przejęcie Arabii Saudyjskiej wydaje się mniej prawdopodobne. FC Marseille, pomimo swojej bogatej historii i bazy oddanych kibiców, widzi, że nadzieje na odnowę finansową słabną. Frank McCourt na razie pozostanie właścicielem Olympique Marsylia.

READ  Merkato | Mercato-ohm: Sieci społecznościowe wykoleiły proces transferu!

Koncentrując swoje wysiłki na Monako, saudyjscy inwestorzy wykazują skalkulowane i strategiczne podejście, sprzyjając stabilności i znajomości terenu. Z Luisem Camposem na czele Monako mogłoby odzyskać dawną chwałę i ponownie potwierdzić swoją pozycję głównego gracza we francuskiej i europejskiej piłce nożnej.