Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

M-Sport będzie świętował symboliczny rekord w Polsce

M-Sport będzie świętował symboliczny rekord w Polsce

/p>

Wyczyn ten, bezprecedensowy w jakiejkolwiek formie sportów motorowych, został osiągnięty dzięki 29 kierowcom i 38 pilotom, którzy przejechali łącznie 84 365 kilometrów w 29 różnych krajach. Seria rozpoczęła się od Rajdu Monte Carlo w 2002 roku za sprawą Colina McRae i Carlosa Sainza, a następnie wystartowała w Fordzie Focus WRC. Aby uczcić ten rekord, dwa Fordy Puma Rally1 prowadzone przez Adriena Fourmaux i Grégoire’a Munstera będą miały podczas Rajdu Polski specjalne pola startowe.

Spośród tych 300 słynnych wydarzeń Malcolm Wilson szczególnie pamięta Rajd Walii 2017, podczas którego jego zespół wygrał wszystko: zwycięstwa z Evansem, tytuły Sébastiena Ogiera i Juliana Ingrassii, ale także tytuł konstruktorów.

„Osiągnięcie 300 rekordowych wydarzeń z rzędu jest świadectwem niezachwianego poświęcenia i zaangażowania naszego zespołu, w połączeniu ze wsparciem Ford Motor Company, naprawdę ucieleśnia ducha wydajności i niezawodności, który motywuje nas do osiągania doskonałych wyników w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Chciałbym podziękować każdemu pracownikowi. Kierowca, pilot i cheerleaderka byli z nami przez cały czas lub część tej przygody, a bez Was nie byłoby to możliwe. Jestem bardzo dumny, tak teraz myślę. o próbie dotarcia do 350! skomentował Malcolm Wilson, szef M-Sportu.

READ  Mercato: N'Golo Kante może dołączyć do Karima Benzemy w Al-Ittihad, z pensją w wysokości 100 milionów euro