Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Saint-Vallier – „Les Gueules Noires” znów ujrzy światło dzienne

Gautherets, Jak często ten region jest daleko od wioski Saint-Vallier już nie w wiadomościach, ale kilka z tymi brudnymi pojemnikami Beya.

Już 4 i 5 grudnia Gautherets będą obchodzić setne urodziny. Stara dzielnica, miejsce przesiąknięte historią, z pałacowymi rodzinami różnych narodowości, w szczególności z Polską, i tymi czarnymi twarzami, które „przyszły po pracy grać w garnki na tym placu” – wspomina Alain Philibert, burmistrz miasta.

Miejsce o wdzięcznej nazwie „Les Gueules noirs”, które od lat nie cieszy się zainteresowaniem. Stała się ziemią zakazaną, ziemią opuszczoną jak moja ze względów ekonomicznych i węglem bez odsetek.

Dziś Place des Gueules Noires przyciąga szczególną uwagę, gdy zbliża się stulecie Gautherets. Jak głęboko czarne usta górnika, wymaga poważnego oczyszczenia. Bądź czysty, zadbaj o to, by błyszczeć i błyszczeć, zanim zdmuchniesz świeczki na urodzinowym torcie.

Wizyta Davida Martiego, przewodniczącego gminy miejskiej Creusot-Montzo, w czwartek po południu w Saint-Vallier, nie mogła nadejść w lepszym momencie, aby potwierdzić 153 400 euro prac, które przyniosą korzyści Place de Jules Noire do grudnia przyszłego roku.

Plac ten jest centralnym elementem dzielnicy obsługując po obu stronach szkołę i usługi publiczne. Czasami odbywają się tam nawet imprezy, wyprzedaż garażu lub zawody w petanque.

Place des Gueules Noires jest zniszczone. Celem jest ulepszenie go poprzez przedefiniowanie przestrzeni za pomocą prostych materiałów. To nawet nagły wypadek, jeśli weźmiemy pod uwagę odrapaną farbę i małą architekturę.

Obszar Gautherets jest tego wart, jeśli możesz się o niego troszczyć.

Jean Bernard

READ  przysięga. Technologies et Habitats pokazuje swoje wzniosłe ambicje