Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roland-Karos: „W Polsce szaleństwo”, Iga podziwia Swiatek

Z jasnymi oczami między białym kapeluszem a czarną maską swojego sponsora, Iga Sviedek pytał namiętnie, w oczach ojca i siostry polski hymn wzniósł się na niebie Rolanda-Karosa. Po ekscytujących dwóch tygodniach nawet nie przyznał się do seta, a młoda kobieta po raz pierwszy w sobotę pokonała Kenina (6-4, 6-1) i umieściła swoją flagę kraju na karcie Grand Slam. Ze świeżością i szczerością, które wywołają uśmiech w tych szarych czasach. Dwie godziny po niemożliwym zwycięstwie warszawiak ze swoim drogocennym trofeum podzielił się prawdziwą radością… na wirtualnej konferencji prasowej.

Czy będziesz bohaterką w Polsce?

IGA SwiTech. Jestem z siebie dumna. Miałem dwa wspaniałe tygodnie i nie spodziewałem się wygrać, co było niezwykłe. To było doświadczenie zmieniające życie. Ale myślę, że to właśnie zrobiła Agnieszka Ratwaska w swojej trzynastoletniej karierze (Od redakcji: finał Wimbledonu). Wiele osób porównuje mnie do niej, ale za kilka lat powinienem zostać wybrany najlepszym polskim graczem. Mam jeszcze dużo do zrobienia. Potem pójdę do domu i zobaczę, co się dzieje, i to byłoby szalone! Wiem, że cały kraj jest za mną. Ale nie mam problemu z koncentracją. To byłoby w porządku …

Jak poradziłeś sobie ze stresem pierwszego finału?

Wszyscy są zestresowani w finale Wielkiego Szlema! Sofia nie jest maszyną i wiem, że też ma depresję (Od redakcji: Kenin wygrywa tegoroczny Australian Open). Trudno jest grać w tenisa, ponieważ jest za duża presja. Skupiłem się na technice i taktyce. Zrezygnowałem z oczekiwania na przejmowanie piłki jeden po drugim, nie martwiąc się o wygraną lub przegraną. Pokonanie Simony było już dość szalone (Od redakcji: Halep, Świat nr 2, 6-1, 6-2 w 8) Myślałem, że zrobiłem już zawody swojego życia. Nie mam żadnych oczekiwań. Próbowałem cieszyć się tą chwilą, nie myśląc o końcu. Sukces jest tylko wynikiem pracy, którą wykonujemy przez cały czas.

READ  "Zawsze bardziej energiczna, Polska wznawia się" - Modilde Mesnord (OECD) - Międzynarodowy

Jak możesz robić postępy?

We wszystkich obszarach! Miałem 19 lat i moja gra nie była idealna. Największa zmiana będzie regularna. To była największa walka w tenisie kobiet, dlatego tak wiele nowych kobiet wygrało Wielki Szlem. Nie jesteśmy tak jednorodni jak Rafa, Roger czy Novak. To będzie mój cel. Ale na razie chcę skorzystać. O mojej przyszłości zobaczymy później.

Jaka jest część twojego psychologicznego podejścia do twojego sukcesu?

Często medytuję podczas ćwiczeń wizualizacyjnych i przesunięć stron. Na przykład wiele osób robi to przed pójściem spać, ale tutaj też nie mam konsekwencji. Czasami to robię, czasami zapominam. Stosuję w grze wszystko, czego uczy mnie mój psycholog. Wykonuję większość prac w sądzie. Często żartuje, że byłaby bardzo szczęśliwa, gdybym mógł robić tylko 30% tego, co robię na zawodach podczas treningu. Psychologia odgrywa ważną rolę w wydajności. Widzę różnicę między stresem, stresem a stanem psychicznym, kiedy nie jestem. Dlatego mogę przegrać pierwszą rundę lub wygrać mecz…