Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Romans między Iliadą i Cellnexem trwa w Polsce

W lecie 2020 Cellnex Ręka Świątyni Iliady Tower Oraz flota 5700 placówek telefonii komórkowej we Francji. Ten ruch, wyceniony na dwa miliardy euro, umożliwił następnie macierzystej firmie Free zaoferowanie nowej możliwości finansowej przed licytowaniem kanałów 5G. Utorowało to drogę hiszpańskiej infrastrukturze mobilnej do trwałego ugruntowania swojej pozycji na rynku francuskim.

Transakcja zakończyła się bezpłatnie – relacja Iliad i Celnex, obejmująca sprzedaż 100% (2200 lokalizacji) i 90% anten solnych (szwajcarski operator należący do Xaviera Neila), włoskiej spółki zależnej zajmującej się infrastrukturą. Historia miłosna, która trwa do dziś, o czym świadczy sprzedaż, w ten czwartek 60% parku dla stron mobilnych w Play, polskiego operatora niedawno przejętego przez Iliad.

Ruch, wyceniany przez pracowników Iliad na około 800 milionów மில்லியன், pozwala firmie Cellnex wejść na nowy rynek, podczas gdy Tower Co już istnieje w Hiszpanii, Włoszech i Holandii. Dania i Szwecja. Wzmacnia to wagę Celnexu na starym kontynencie, gdzie spółka holdingowa kierowana przez Tobiasa Martineza ma obecnie około 107 000 uśpionych miejsc… a to pozwala mu zbliżyć się do głównej światowej wieży ATC lub China Tower. .

Francja na rozdrożu

Według Celnex, dalsza ekspansja platform mobilnych na początku masowej premiery 5G w Europie jest wyzwaniem. Dowodem ambicji hiszpańskiej grupy była nie tylko satysfakcja ze znalezienia niszy na polskim rynku poprzez zakup Flea Infrastructure, ale także nabycie parku liczącego 7 tys. Wystarczy zaoferować wolną kontrolę nad tym nowym europejskim rynkiem.

Hiszpański gigant nie pozostaje jednak bezczynny na rynku francuskim. Zespół nabył teraz całe portfolio 10 500 francuskich witryn mobilnych z Hivory, TowerCo z SFR. Posunięcie, które wejdzie w życie w drugiej połowie 2021 r., podlega oficjalnej kontroli, a firma Celnex wyceniana jest na 5,5,2 miliarda i będzie obejmować dodatkową inwestycję w wysokości 900 milionów dolarów. euro za korzystanie z 2500 nowych witryn do 2029 r.

READ  Hollywood nad Wisłą: złoty wiek polskiego kina żydowskiego

Za pośrednictwem lokalnego oddziału we Francji kierowanego przez Vincenta Cuviera od 2016 r. do chwili obecnej grupa zatrudnia 130 pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie nieruchomościami – od tego czasu we Francji istnieje ponad 9000 witryn mobilnych. Przejęcie Highway stawia Selnex w sytuacji tego lidera, z blisko 20 000 baz mobilnych (anteny i podłogi dachowe) w okolicy. Cellnex France przejął również 5700 nieaktywnych bezpłatnych witryn po tym, jak po raz pierwszy wkroczył na francuską ziemię, kupując infrastrukturę Bouygues Telecom. Poprzez przejęcie 70% Tower Go Iliad